Dřevěné pelety – ekologické palivo

peletyRozhodujete se pro palivo, kterým budete letos topit? Dřevěné pelety patří mezi ekologické palivo a jedná se o nejekonomičtější zdroj tepelné energie v ČR. Pelety se vyrábějí z čisté dřevní suroviny, dřevních pilin nebo hoblin speciální technologii bez přísad. Vyznačují se extrémní hustotou a nízkým obsahem vody. Pelety se dodávají v různých formách ´volně sypané´, kdy se dopravují nákladními auty nebo v cisterně a pro malé odběratele se balí do kilových balíčků. Za zvýhodněné mimosezonní ceny si můžete dřevěné peletky objednat na portálu optimtop.cz. Tato společnost patří mezi nejvýznamnější internetové prodejce pevných paliv a nabízí dopravu zdarma po celé ČR již od první objednané palety.

Dřevěné peletky – výhody vytápění

Peletky se výborně skladují a mají neomezenou skladovatelnost. Jediný požadavek na sklad je sucho. A pokud vám to prostorové možnosti dovolí, je možné se předzásobit dostatečným množstvím pelet na celou topnou sezonu. Hlavní výhodou vytápění pelet je pohodlí. Topná zařízení spojují špičkovou technologií s nejvyšším stupněm spolehlivosti. K tomu připočítáme snadnou obsluhu – záruka efektivního spalování s minimálními emisemi. Jistota zásob, dřevěné peletky se dají považovat za trvalý zdroj energie, díky velkým zásob dřeva. Záruka kvality – kvalita pelet se řídí podle evropské normy EN PLUS A1. Vytápění peletami představuje reálnou alternativu vůči fosilním palivům. Cena a komfort jsou alternativou taktéž k zemnímu plynu zejména tam, kde není plyn zaveden.

Výhodný prodej pelet!

 

pelety 1Výhodný prodej pelet! Opravdu není důvod váhat s objednávkou, pokud vlastníte kotle na pelety nebo peletová kamna. Peletová kamna vám spolehlivě vytopí malé byty a nízkoenergetické domy, a pokud jsou doplněné o teplovodní výměník, tak je lze použít i pro přípravu teplé vody. Co se kotlů na pelety týče, tak trh nabízí kotle bez automatického zápalu se stálým ohněm a kotle s automatickým zápalem, dále se kotle rozdělují podle účinností – přes 90% nebo přes 80%. Dřevěnými peletami o průměru 6 mm lze topit ve všech topeništích, které jsou k tomu technicky přizpůsobené.

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen − three =