Proč si vybrat zrovna terasu ze dřeva?

Disponovat zahradou je rozhodně velké štěstí, avšak bez adekvátního venkovní posezení je přeci jen i velký krásný pozemek poloviční.

dřevěná terasa

Proto byste měli uvažovat o jeho zbudování. Nejde o nic složitého, i když pár dní vám takovýto projekt přeci jen může dát zabrat. Zvláště, pokud chcete mít všechno jako podle příručky.

Terasa u domu se vyplatí

Ideální je situovat posezení přímo k domu, ne někam daleko od něj. Když už kvůli ničemu jinému, tak alespoň abyste to neměli daleko do kuchyně. Přeci jen se venkovní posezení často používá k pořádání večírků, respektive konzumaci jídla, a běhat po pozemku s talíři a dalším nádobím není příliš praktické.

Navíc na terase u domu můžete mít schovaný i gril či jiné pomocníky vhodné k tepelné úpravě potravin.

Kámen nebo dřevo?

Pro terasu je zásadní podlaha. V posledních letech se hodně prosazuje beton, jenž je zajímavý nejen svou ohromující odolností, ale rovněž dokáže upoutat i svými vizuálními vlastnostmi. Na druhou stranu ani dřevo není vůbec špatné.

Samozřejmě se nemůže pyšnit takovou houževnatostí jako beton, nicméně zrak dokáže potěšit daleko více. A nejen ten. Je také voňavé a rovněž i příjemné na dotek. Mnohem lépe se po něm chodí než po chladném betonu. A ani instalace takové terasy není zase taková hrůza, jak by se mohlo zdát. Pouze je potřeba mít správné vybavení.

Co všechno je potřeba?

Když pomineme pilku, kladivo a další samozřejmosti, určitě se vám budou hodit i nerezové vruty. Cokoliv dřevěného budete v životě budovat, nikdy nezapomínejte na adekvátní vruty. Pro stavbu podlahy jsou nezbytné i rektifikační terče, s jejichž pomocí dokážete vytvořit rovné podloží bez větších úprav terénu.

Velkou roli by měly hrát i distanční podložky. Právě ony brání většímu navlhání celé konstrukce a tím i její devastace. Samozřejmě ani tak se neobejdete bez nutnosti aplikovat alespoň jednou ročně protektivní nátěr.

Všechny výše zmíněné stavební pomůcky, a nejen je, najdete v obchodě Gardina.cz. Za slušnou cenu získáte špičkové produkty.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

one × one =