Pohodové léto? Jedině ve stínu stylové pergoly!

Ke každému rodinnému domu patří stylové venkovní posezení. Možná si říkáte, že bude v parných a slunečných dnech stačit obyčejný slunečník či nějaké jiné finančně nenáročné řešení. Nicméně časem poznáte, že pořádné pergole či zastřešené terase se přece jen nic nevyrovná. Jaké jsou výhody pergoly a koho požádat o její navržení či výrobu?

Fotografie: Pergola

Venku za slunce i za deště

Většina z nás přemýšlí o zahradním posezení jako o příjemném místě, které poskytne v horkých letních dnech úkryt před neúprosným žárem a spalujícími slunečními paprsky. To je samozřejmě správně. Poslední léta bývají i v našich končinách téměř tropická a jakékoliv ochlazení je jako dar z nebes. Pergoly jsou pro to naprosto ideálním řešením. Mají mnoho stylových provedení, která si porozumí nejen s klasickými typy a vzhledy domů, ale i s těmi moderními.

Konstrukci pergoly můžete nechat porůst zelení a dodat tak celému posezení přírodní stínění, v jehož prostředí se budou přirozeně držet i o malinko nižší teploty. Pokud navíc zvolíte střešní krytinu z kvalitního a odolného materiálu, můžete získat mnohem víc než je stinné místo. Jako střešní krytina lze použít sklolaminát, komůrkový či plný polykarbonát, asfaltové šindele, plexisklo, plech a další. Tyto materiály vás uchrání před všemi podobami a rozmary nejen letního počasí.

Pro odpočinek i zábavu

Ať už je horko k zalknutí nebo lije jako z konve v úkrytu pergoly s kvalitní střešní krytinou vám to všechno může být úplně jedno. Její prostor bude vždy připraven pro odpolední siestu s kávou, zdřímnutí, chvilku s knížkou nebo pro grilovačku s přáteli a rodinou. Pro zajištění multifunkčnosti pergoly či zastřešené terasy rozhodně vsaďte na výběr opravdu kvalitního nábytku a doplňků. Jedině tak se vaše venkovní posezení stane dokonalou oázou klidu a relaxace.

Pergola jedině od profesionála

Možná vás právě napadá otázka, kde či jak takovou pergolu sehnat. Nejjednodušší a zároveň nejlepší řešení je oslovení profesionála. Zručný truhlář či tesař jistě odvede skvělou práci, nicméně pokud chcete skutečně originální řešení s něčím navíc, oslovte interiérového designéra. Interiéroví designéři mívají hromadu nápadů i pro venkovní prostory, vyznají se v kvalitních materiálech, stylech a rozhodně jim nechybí kreativita. A to je zaručený předpoklad pro to, že žádná vaše vize není nereálná. Neváhejte a nechte si navrhnout stylové a kvalitní venkovní posezení na míru vašim požadavkům a představám!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four − three =