Provázkové záclony pro vylepšení interiéru

Klasické záclony už dávno nejsou v kurzu. Místo nich lidé často volí například žaluzie. Jenže ty na druhou stranu nepůsobí příliš dekorativně. Pokud chcete záclony, ale zároveň toužíte po něčem více originálním, zkuste stylové závěsy v podobě jemných provázků. Kam všude se hodí, jak je můžeme kombinovat a proč je využít v interiéru vám poradíme v tomto článku.

Dekorativní prvek

Hlavním důvodem, proč si většina lidí pořizuje tyto efektní provázkové závěsy, není ani tolik stínění, ale spíše dekorativní efekt. I když pokud závěsy rozprostřeme, dokážou splnit i požadavky na stínění. Výhodou je, že se dají nechat volně rozpuštěné nebo stylově sepnuté ozdobnou sponkou. Je možné kombinovat je se žaluziemi, roletami nebo běžnými záclonami. Na výběr jsou různé sponky a není problém vytvořit barevné kombinace několika závěsů najednou.

Ozdoba okna a celého interiéru

Provázkové závěsy se vyrábí v různých barvách. Hodí se pro kombinaci k jiným barvám v interiéru buď v podobných odstínech nebo jako výrazný kontrastní prvek. Výhodou je možnost pořídit si provázkové záclony na míru. Ty se dají použít i na okna nestandardních rozměrů. Kromě klasického použití pro ozdobu oken se dají provázková záclony pověsit i jako izolace mezi dvěma místnostmi. Existuje možnost s jejich pomocí oddělit kousek místnosti, případně je zavěsit téměř kamkoliv.

Různé varianty a barvy

Při výběru se vůbec nemusíte omezovat. Paleta barev je pestrá a každý si přijde na své. K vidění je prolínání jednotlivých barev a při objednávce záclon na míru dostanete odpovídající odstín i rozměry. Vylepšení interiéru je tedy otázkou objednávky správných provázkových závěsů. Budete překvapeni, jak efektně bude vypadat výsledek a váš interiér se stane stejně krásným jako na fotkách v profesionálních magazínech o bydlení.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

three × three =