Výroba průmyslových prvků musí podléhat přísné kontrole. Pomáhají k tomu kontrolní kalibry

Spousta zařízení, která jsou běžnou součástí každé domácnosti, pochází z průmyslové výroby. Už jen pouhé závity na plynovém či vodovodním potrubí jsou prvky, bez nichž si dnes nelze představit praktický život. Aby tato a mnohá další podobná zařízení mohla bez potíží fungovat, je zapotřebí při jejich výrobě klást důraz na přesnost a preciznost. Ke kontrole při průmyslové výrobě, ale i v mnoha dalších odvětvích, slouží tradičně kalibry.

kalibry

Asi nejčastěji se používají závitové kalibry, konkrétně zejména kalibry m42×1,5, ale existuje samozřejmě daleko více variant. Zmíněný kalibr m42×1,5 je však nejčastější volbou vzhledem ke svým parametrům.

Proč jsou kalibry nezbytnou součástí výroby řady dílů a součástek?

Obecně se rozeznává několik druhů kalibrů, jež slouží ke zjišťování odchylek. S jejich pomocí se pak při výrobě minimalizuje riziko vzniku zmetků, které by v praxi mohly způsobit různé závady a havárie. Jen si představte, jakou paseku by nadělal špatný závit na plynovém potrubí. Kvalitní závitové a válečkové kalibry dokážou zjistit odchylky od požadovaných parametrů s přesností na tisíciny milimetru, jež jsou samozřejmě pouhým lidským zrakem prakticky neviditelné.

Prodejce kalibrů a měrek v ČR

Máte-li firmu, jež při realizaci svých produktů využívá kalibry, ať už se jedná o zmíněné kalibry m42×1,5 či jiné, určitě vás zajímá jejich možné objednání, respektive dodávka. Výrobou a prodejem kalibrů různých velikostí a tvarů se v tuzemsku zabývá společnost Michovský TOOLS, s.r.o. Ve své nabídce má velmi široký sortiment kontrolních kalibrů a měrek, a to včetně hojně používaných NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a dalších. Veškeré zboží má skladem, tudíž garantuje rychlou dodávku a výhodnou cenu, pokud si objednáte větší množství produktů.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

fifteen + 11 =