Rady a tipy, jak vybrat kvalitní mixér

V kuchyni by vám rozhodně neměl chybět mixér. Dokáže vám urychlit a usnadnit přípravu pokrmů, zjednodušit přípravu těsta a pomáhá i při zdravém stravování. Víte, podle jakých parametrů si mixér vybrat a na co si dát pozor? Nechte si poradit!

 

Při výběru kvalitního mixéru, který vám v kuchyni ulehčí přípravu pokrmů, si nejdříve uvědomte, jaká jídla vaříte nejčastěji. Pokud jste milovníky krémových a hustých polévek, vysokootáčkový mixér s vyšším výkonem motoru bude ideálním pomocníkem. Vyzkoušet můžete kuchyňský mixér RM-1550, se kterým bude také snadná příprava omáček, pomazánek a dokonce i domácí zmrzliny.

Na co se mixér hodí

Mixér je multifunkčním spotřebičem, který slouží k přípravě pokrmů, dezertů, ale také ovocných koktejlů. Kvalitní ruční mixér dokáže vytvořit i chutné smoothie. Pokud chcete v jídle zachovat veškeré živiny, minerály a vitamíny, tak si pořiďte navíc ještě odšťavňovač. Mezi jeho největší výhody patří snadná manipulace a odšťavení i tvrdého ovoce a zeleniny. Vyzkoušet můžete nízkootáčkový šnekový odšťavňovač Orava OS-150 A.

Jak jej vybrat

Výběr mixéru nemusí být tak náročný, jak se na první pohled zná. Pokud víte, jak přesně jej chcete v kuchyni používat, víte, jaké jídlo připravujete nejčastěji a máte představu i o ceně a vzhledu kuchyňského spotřebiče, tak máte vyhráno. Vyberte si mixér, který bude součástí vaší kuchyňské linky a nebudete jej denně schovávat a vytahovat jen při použití. Když necháte mixér na lince, zjistíte, že jím můžete nahradit velké množství činností, a kromě mixování dokonce i strouhání.

Výhody mixéru

Mezi největší výhody mixéru patří jeho vysoký výkon motoru. S vysokootáčkovým mixérem RM-1000 tak připravíte veškeré pokrmy, aniž byste museli použít jiný spotřebič. Mixér se snadno čistí, stačí jej rozmontovat a omyvatelné části opláchnout vodou nebo dát do myčky. Výhodou je také vysoká nádoba, která slouží zároveň jako odměrka. Kvalitní mixér s vysokým výkonem poznáte také podle toho, zda dokáže rozmixovat led, obilí a další tvrdé suroviny.

Další použití

Kromě přípravy polévek, omáček a pomazánek můžete připravit chutné smoothie, zmrzlinu nebo ledovou tříšť. V mixéru připravíte i domácí marmeládu, koktejl, ovocný dezert nebo dětskou výživu. Stačí si jednoduše najít recept, nakoupit dané suroviny a posléze je vložit do mixéru. Nebojte se vyzkoušet nové chutě a zkuste svěží kuchyni. Zdravou alternativou mohou být bezlepkové výrobky bez cukru a raw dezerty, například s rozmixovanými datlemi nebo fíky.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × 1 =