Realitní kanceláře – čemu se věnovat před navázáním spolupráce?

Každý den se setkáváme ve světě obchodu s obrovskou řadou výhod, garancí či benefitů. Nejlepší podmínky a nejvýhodnější ceny prezentuje každá společnost, kterou si na internetu vyhledáte. Jak se nenechat napálit a jak si uváděná tvrzení ověřit?

Garance nejnižších cen, stoprocentní servis a další fráze jsou již běžným čtivem pro navázání obchodního kontaktu. Není doporučováno tedy sednout na lep první společnosti, kterou vyhledávač zobrazí. Jak si být jistý vlastním výběrem? Stačí k tomu pár bodů.

Reference

Jako první určitě u nadstandardních služeb a služeb vymykajících se běžnému základu si zkontrolujte ohlasy na internetu. Garantujeme vám, že nebudete při jejich využití první ani poslední a předchozí klienti se často rádi rozepíší o tom, jak se službami byli spokojeni nebo co jim k úplné spokojenosti chybělo.

Ověření

Správné pochopení uvedených informací či popisu služeb či průběhu spolupráce si nikdy nezapomínejte ověřit u svého partnera. Detaily služeb a procesů mohou být formulovány různými více či méně pochopitelnými a (ne)konkrétními způsoby. Proto se, v případě jakýchkoliv nejasností, neostýchejte a na vše se při osobní schůzce zeptejte. Podle odpovědí, jejich přímosti a otevřenosti, se můžete i dále rozhodovat, jestli se pro spolupráci rozhodnete, či budete partnera pro prodej nemovitosti hledat dál.

Garance

V rámci nestandardních služeb, při kterých vznikají závazky či povinnosti ze strany realitní kanceláře, buďte obezřetní. Dle domluvy musí být všechny podmínky uvedeny i ve smlouvě, díky čemuž budete mít jistotu, že dojde k jejich kompletnímu naplnění. Je doporučeno si vyžádat i vzor smlouvy a kompletní vysvětlení nejlépe elektronickou podobou. Po zaslání na email budete mít potřebný klid a čas si v klidu domova vše projít. Samozřejmě si pročtěte bedlivě i podepisovanou smlouvu. Mezi nestandardní služby patří například výkup bytů nebo výkup nemovitostí. Tyto služby zpravidla nabízí realitní kanceláře s určitou zkušeností a nezanedbatelným portfoliem na trhu.

Zkušenosti

Několikaleté zkušenosti se, nepochybně, odrazí na efektivním plnění svěřených služeb. Díky prokazatelným znalostem, kontaktům a úspěšně uzavřeným obchodům totiž může realitní kancelář zpracovat váš požadavek rychleji i kvalitněji. Při své specializaci, například na konkrétní oblast nebo část trhu, již zná způsoby jak se nejrychleji dostat ke kýženému výsledku. Ovšem i zde hrozí určitá rizika. Ale opět postačí pár minut vyhledávání na internetu a získáte potřebné informace o solventnosti partnera a potvrdíte si, zda chcete pokračovat v prodeji vaší nemovitosti se zvoleným partnerem či nikoliv.

Doufáme, že těchto pár základních bodů vám pomůže ke spokojenosti a žádoucím výsledků při složitém procesu prodeje nemovitosti.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 + 3 =