Rekonstruujeme panelákovou kuchyni

Kuchyně v panelových domech jsou původně plánovány velmi jednoduše a svými dispozicemi moderní době nevyhovují. Zastaralé vybavení přímo vybízí k rekonstrukci. A díky tomu, že paneláky se u nás stavějí již desítky let, i mnohé kuchyně, které již byly zrekonstruovány, vyžadují opět po letech zásah, aby dobře sloužily. Zařídit si kuchyni podle svého touží asi každý, kdo se nově nastěhuje, ale i ten, kdo místnost užívá řadu let a rád by změnu.

Zvažte každý centimetr

Kuchyně bezesporu patří k nejdůležitějším místnostem v domě, i její zařízení nebývá nejlevnější. Určitě se nevyplatí zbytečně šetřit, ovšem vybavit se dá i za dobré peníze. V malé panelákové kuchyni zvažujeme každý centimetr, přitom by se sem měly vejít důležité spotřebiče, kuchyňská linka a mnohdy i jídelní stůl. Promyslete, bez čeho se neobejdete, a co naopak můžete postrádat.

Změna dispozic?

Rekonstrukce v panelovém bytě se v mnoha případech znamená změně dispozic. V případě kuchyně přistoupíme k jejímu propojení s obývacím pokojem, posunutí dveří a i dalším úpravám. Ty slouží k tomu, aby se prostor využil na maximum a zároveň lépe vyhovoval životu rodiny.

Všechno po ruce

Dispozice kuchyně by měly vycházet z ergonomického uspořádání: mít vše po ruce, v dobré výšce, nedělat zbytečné kroky a podobně. Důležité je například umístění dřezu a sporáku, tak, aby bylo logické. Na cestě z lednice není dobré překonávat celou délku místnosti až ke dřezu, při vaření bude překážet dřez umístěný příliš blízko…

Úspora místa

Při cestě za úsporou místa můžeme zvážit užší myčku nádobí, vyšší lednici či menší dřez. Nic z toho by ale nemělo být na úkor pohodlného vaření. Rohový dřez a rohové skříňky perfektně zapadnou do rohu kuchyně do L či U. Pokud se správně zkonstruují, dokonale zaplní místo.

Kuchyně na míru

Dokonalá paneláková kuchyně vyžaduje výrobu na míru. Může být dražší než sériová, ale praktičností ji předčí. Přizpůsobíte si návrh podle svých představ, vyberete si materiály i odstíny, a zařadíte prvky, které se vám líbí. Kuchyně snů se stane skvělou odměnou za vynaloženou námahu.

Nezvládáte sami řemeslnické práce? Najměte si na ně odborníky. A to buď jen na některé, nebo na vše. Firma práci zorganizuje a vy budete mít po starostech.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 + nineteen =