I vysavač se může stát nepostradatelným pomocníkem

Úklid domácnosti nepatří většinou k těm nejzábavnějším činnostem. Naštěstí již existuje obrovské množství pomocníků v boji s prachem a nepořádkem. Vysavače patří bezesporu k jedněm z nich.

Zorientujte se v jednotlivých typech vysavačů

Možná se to na první pohled nezdá, ale trh nabízí hodně typů vysavačů se specifickými vlastnostmi. Abyste si pořídili takový, který vám prokáže nejlepší službu, je nutné si ujasnit, kde potřebujete vysávat. Pakliže vám jde o čistotu auta, optimální bude ruční vysavač. Jeho atributem je mimo jiné výbava. Obsahuje několik nástavců umožňujících vysát velmi úzké prostory, proto je do auta výborný. V domácnosti naopak nejvíc využijete klasický vysavač. Jak víte, jde o typ, kdy je samotný vysavač napojen na trubici s měnitelnou koncovou násadou. Rozlišovat lze i vysavače tyčové hodící se na menší plochy, případně vysavače robotické. Speciálním typem jsou pak průmyslové vysavače vhodné, jak už jejich název napovídá, na komerční, velké plochy.

Další parametry

Pokud jste zvolili typ vysavače, zajímat by vás měly jeho vlastnosti. Sací výkon patří k těm nejdůležitějším. Méně používané plochy, snesou na úklid slabší variantu výkonu. Naopak v domech a bytech, kde si lidé doslova podávají dveře, bude silný sací výkon žádaný. Přemýšlejte, zda potřebujete mít u vysavače funkci mokrého vysávání, nebo zda vám bohatě stačí to suché. Na výběr jsou bezsáčkové i sáčkové přístroje, přičemž oba mají svá specifika. Posuďte hlučnost, délku přívodního kabelu, příslušenství. Nevíte-li si rady, pak vám jistě pomohou názory uživatelů. V recenzích vysavačů se dozvíte užitečné informace.

Porovnávejte cenu a kvalitu

Porovnávání vysavačů z hlediska ceny může být dobrým ukazatelem. Vysavač Rowenta RO 6477 EA patří ke špičkám klasických vysavačů, což potvrdil výsledek Porovnání a recenze vysavačů 2018. Jeho vyšší cena je bohatě vykompenzována skvělými vlastnostmi. Příznivá pořizovací cena nemusí ale vždy znamenat horší kvalitu přístroje. Důkazem je toho vysavač Sencor SVC 7 CA.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nine + 10 =