S titanovým nádobím už oběd nepřipálíte!

Titanové pánve a hrnce jsou u zákazníků velice oblíbené, a to především díky skvělým vlastnostem, které mají. Každá hospodyňka ocení nádobí, v němž bude radost vařit, dusit, smažit a péct vynikající pokrmy pro rodinu a přátele. Ačkoliv slyšeli jste už o tom, že titanové nádobí vlastně není z titanu, ale je pouze potaženo vrstvou oxidu titaničitého?

Nádobí z titanu je praktické, kvalitní a má dlouhou životnost

titanové nádobíNa speciálně upraveném povrchu nepřipálíte žádnou potravinu, avšak dejte pozor na to, kde budete nádobí kupovat. Ne každý prodejce je poctivý a nabízí skutečně zboží z titanu. Po zkušenostech s teflonem je dokonale nepřilnavý titanový povrch s vysokou životností perfektním řešením, jak docílit těch nejlepších výsledků v kuchyni. Navíc neobsahuje žádné těžké kovy, ani toxické a těkavé látky. Korpus je z hliníku a jeho povrch je vyztužen mikročásticemi titanové keramiky, ačkoliv o tomto nádobí hovoříme jako o titanovém, ve skutečnosti je oxidem titaničitým pouze potaženo. Avšak stále jej lze považovat za nejodolnější materiál při různých úpravách jídel.

Titanové nádobí přináší mnoho výhod

Pánve a hrnce Taormina z titanu mají nejlepší tepelně vodivé vlastnosti, jsou vhodné pro šetrnou úpravu potravin při nízkých teplotách a za použití minimálního množství tuku. Připravované jídlo se díky skvělé vodivosti prohřívá rovnoměrně a bez připalování. Můžete je mýt v myčce, dávat do pečicí trouby a také na indukční sporák. Není nutné pracovat pouze s dřevěnými či plastovými vařečkami jako u teflonu, ačkoli pokud se vzdáte kovových nástrojů, ještě více prodloužíte životnost výrobku. Záruka je standardně 2 roky, na rovné dno ale dlouhých 10 let. Kvalitní titanové nádobí totiž zaručuje tvarovou stálost a dobře vám poslouží po mnoho let. Je vhodné pro všechny, kteří dávají přednost zdravějšímu vaření, pečení a smažení.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × four =