Sítě do oken – příjemný život bez dotěrného hmyzu

sietka-B1Kdo by v parných dnech netoužil po příjemném vánku a čerstvém vzduchu. Ale je tady menší problém – nezvání, a navíc dotěrní létající návštěvníci. Repelenty ani odpuzovače proti komárům nikdy nenahradí kvalitní síťky do oken. Lezoucí a létající hmyz nebo různé pyly jsou nejen k tíži, ale pro děti a alergiky mohou představovat i zdravotní riziko. Spolehlivé řešení, jak svobodně větrat a zbavit se byť jediné otravné mouchy, jsou moderní sítě na okna a dveře. Dnešní trh nabízí širokou paletu estetických vyhotovení i funkčních variant.

Sítě do oken – jednoduchá montáž

Sítě se dají do oken umístit velice jednoduchým způsobem a dokonce je lze sladit s barvou vašich oken. Rámy si můžete objednat v klasické bílé nebo hnědé a v jiných odstínech rámu včetně imitace dřeva. Standardní výplní je síťovina vyrobená z poplastovaného sklolaminátového vlákna, které nepodléhá korozi a velmi dobře snáší teplotní rozdíly. Pro lidi trpící alergií na pyl je ideální zesílená tzv. protipylová síťovina. Rozhodnout se můžete mezi pevnými nebo rolovacími sítěmi. Pevná síť se instaluje přímo na rám okna a po ukotvení už zůstává na svém místě. Při uchycení pomocí otočných háčků není nutné do rámu nijak zasahovat.

Posuvná síť na velkoformátové okna  

Na velkoformátové okna popřípadě dveře je vhodná posuvná síť, kterou lze instalovat až do šířky 3,4 m. Rolovací sítě jsou uloženy v boxu namontovaném navrchu okna a lze je stahovat nebo vytahovat dle potřeby. Okenní sítě je možné nainstalovat i na dveře balkonu či terasy. Na výběr máte klasickou pevnou síť na pantu, rolovací síť uloženou v boxu nebo skládané tzv. plisé sítě, jež se stahují na stranu a umožňují pohodlný průchod dveřmi. A pokud máte doma malého chlupatého miláčka, existují sítě na dveře s otvorem pro psa nebo kočku.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × 2 =