Střešní terasa – dokonalý doplněk moderního domu

hlinikove-pergola-suntech-eva-300x290Terasa – jedinečný architektonický prvek na dotvoření fasády. Velmi stylové a moderní je navrhnout terasu jako součást podkrovního bydlení. Na jedné straně zvětšíte obyvatelnou plochu domu a na straně druhé máte krásný výhled na zeleň –  nerušený odpočinek a relax v intimním exteriérovém ozelenění prostoru.  Co, když začne pršet nebo pálit slunce? Stín vám poskytne slunečník, ale před deštěm se budete muset schovat do domu.  A to je nepříjemné, nemáte klid při jídle ani při čtení knihy, pořád abyste sledovali počasí.  To vše se změní, pokud se začnete zajímat o zastřešení terasy.

Zastřešení terasy – komfortní posezení

Terasy se v dřívějších dobách málokdy zastřešovaly. Dnes lidé milují pohodlí, a proto si terasy nechávají zastřešovat ve větší míře. Buď stříškou, jejíž konstrukce přímo navazuje na prodloužené krokve nebo tvoří samostatnou markýzu. Velmi efektní je zastřešení s popínavou zelení se vzhledem a konstrukcí pergoly. Pergoly se vyrábějí ze dřeva nebo hlinku. K moderním budovám se více hodí hliník, dřevo ke starším usedlostem, ale je možné si nechat pergolu vyrobit s plátěnou střechou nebo lamelami. Běžně se používají na terasách a balkónech výsuvné markýzy. Poskytnou ochranu před sluncem a deštěm, ale u silného větru je lepší je sundat.

Pergola se stahovací střechou

Ohromně praktické je zastínění terasy pomoci pergoly se stahovací střechou.  Překrytí vás v žádném případě nepřipraví o světlo, pokud je střecha zatažená, neboť je vyrobena z průhledného materiálu. Máte-li o pergolu s posuvnou střechou zájem, tak vám v tomto ohledu vyjde vstříc firma ATYPY, která svou činnost prezentuje na portálu atypy.cz. Na výrobu pergol s posuvnou střechou se specializuje, lze se střechou manipulovat pomoci ovládače. Stisknete tlačítko a střecha se odhrne nebo zahrne.  Takový luxus se neodmítá!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × 3 =