Taštičkové matrace se vracejí do obliby. Co od nich lze očekávat?

Matrace hraje velmi významnou roli z hlediska kvality spánku. Špatně zvolený a nekvalitní model vám v dlouhodobějším horizontu může snadno způsobit drobné, ale i vážnější zdravotní komplikace. Na trhu dnes existuje poměrně značný výběr v této oblasti zboží. Zajímavé je, že se do jisté míry navrací obliba taštičkových matrací.

Taštičkové matrace

Nízká cena je výrazným kladem taštičkových matrací

V posledních letech zažívaly boom zejména matrace z různých nových materiálů a jejich kombinací. Proto jste si mohli pořídit třeba matrace z umělé či líné pěny apod. Jenže jejich nevýhodou je mnohdy příliš vysoká pořizovací cena, což řadu zákazníků odrazuje. A to je jedním z hlavních důvodů, proč znovu roste obliba klasických modelů, jež představují pružinové matrace a zejména taštičkové matrace.

Jaké mají taštičkové matrace vlastnosti?

Moderní taštičkové matrace jsou vhodné pro celoroční používání. Mají vcelku dobrou prodyšnost, tudíž při správné péči nehrozí nějaké množení roztočů, tvorba plísní apod. Kromě toho se vyznačují opravdu dlouhou životností, což je ostatně jeden z rozdílů oproti klasickým pružinovým variantám.

Pokud jde o srovnání pružinové matrace s taštičkovou, je známo, že druhý model je praktičtější a pro tělo příjemnější, neboť jsou jednotlivé pružiny umístěné v samostatných kapsách. Díky tomu se lépe přizpůsobí aktuální poloze a jsou zdravotně přijatelnější. Tradiční pružinové matrace často zbytečně moc pérují a mají charakteristický vrzavý zvuk, s čímž se u taštičkové matrace nesetkáte, takže je příjemná i z toho pohledu, že není hlučná.

Spánek na kvalitně provedené taštičkové matraci bude plnohodnotný, přičemž za tento model zaplatíte o poznání méně peněz nežli například za extra moderní matraci z umělých pěn. Je tak dostupná široké veřejnosti a lidem, kteří přeci jen musejí hledět na každou korunu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + nineteen =