Svářečky a další zařízení pro hobby kutily i profesionály

Nejen v průmyslu, ale také v řadě malých podniků a v domácích dílnách je zapotřebí mít k dispozici moderní přístroje, s nimiž lze provádět nejrůznější úpravy na materiálech. Jaké pomůcky se vám mohou hodit, jste-li zruční a nebojíte se ani náročnějších pracovních činností?

Fotografie: svářecí stroj KÜHTREIBER KITin 150

Svářečka

Poměrně hojně využívaným přístrojem je svářečka. S její pomocí můžete snadno svařovat kovové, potažmo ale třeba také plastové materiály, tedy trubky a podobné předměty, jež pak poslouží k realizaci nábytku, opravám v domě apod. V současnosti jsou velmi populární invertorové svařovací zdroje. Z nich lze upozornit na produkty značky Kühtreiber, které se vyznačují vysokým výkonem. Jedná se především o profesionální invertory, které mají tu schopnost, že zajistí dostatečně stabilní výkon i při kolísavém napětí.

Pokud už jsou zmíněny svářečky, rozhodně je dobré si k nim pořídit ochranné příslušenství. Zejména jde o svařovací kukly, praktickou záležitostí je rovněž svářečská zástěra, která ochrání tělo před popáleninami. Jak vám je jistě známo, během svařování totiž kromě ostrého světla vznikají také jiskry, jež vás bez dostatečné ochrany mohou snadno popálit.

Cirkulárka

Kromě kovů se v domácích podmínkách často pracuje se dřevem. K jeho řezání je bezesporu vhodné, je-li součástí vaší výbavy cirkulárka. Produktů v této oblasti lze najít ohromné množství. Špičkové modely mají zpravidla řemenový pohon. Ten umožňuje provádět větší hloubky řezů, dřevo pak snadněji a rychleji zpracujete.

Indukční ohřev

Podobným zařízením jako svářečka je indukční ohřev, respektive přístroj, který jej zajišťuje. Mobilní zdroje pro indukční ohřev jsou užitečné tehdy, potřebujete-li při práci nahradit otevřený plamen. Výhodou je zde fakt, že tyto stroje zvládne obsluhovat každý, ani ve firmách k tomu zpravidla není zapotřebí absolvovat speciální proškolení.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × 5 =