Levná elektřina a plyn jsou dostupné každému

Žijeme ve svobodném světě, kde máme možnost volby snad ve všem. Dodavatel elektřiny a plynu není výjimkou. Proč zůstávat u jednoho dodavatele, když jiný vám nabídne lepší ceny?

Fotogtafie: levná elektřina

Kromě svobody máme také snadno dostupné informace. Téměř každý má doma připojení k internetu, takže si stačí udělat chvilku a vyhledat si informace. Navíc v dnešní době ani nemusíte nabídky srovnávat sami – existují srovnávače.

Kdo pozorně čte, ten si určitě nepohorší

Četli jste příběhy lidí, které zlákala levná elektřina, takže přešli k jinému dodavateli, ale nakonec zjistili, že jejich nová smlouva je ještě nevýhodnější? To se vám nestane. Většinou jde o situace, kdy ne zrovna poctivá společnost přímo obchází lidi doma a snaží se je zlákat. Takové firmy si záměrně za své zákazníky vybírají důchodce a lidi se zhoršenými schopnostmi úsudku. Pokud si však sami najdete spolehlivého dodavatele a před podepsáním si přečtete smlouvu, nemusíte se strachovat, že by se vám něco podobného přihodilo.

Změna dodavatele není nijak složitá

Spousta lidí se obává toho, že změnit dodavatele energií je příliš složité. Přitom opak je pravdou. Změnou dodavatele se pro vás prakticky nic nemění. Nebude se vám instalovat nový elektroměr či plynoměr, nebudou vám domů přivádět nové trubky či elektrické vedení. Prostě budete jen posílat peníze na jiný účet.

Se změnou samozřejmě souvisí administrativní záležitosti, ovšem ty za vás vyřeší jiní. Je běžnou praxí, že nový dodavatel vyřeší i komunikaci s tím starým, stačí mu udělit plnou moc.

Úspory si zjistíte předem

Kolik vás bude levný plyn či elektřina stát? Tohle zjistíte předem. Většina dodavatelů má na svém webu kalkulačku, do níž zadáte své údaje, a zjistíte, kolik byste ušetřili přechodem k danému dodavateli. Nezávazně, jen tak pro zajímavost. Zkuste to třeba hned přímo na webu https://www.epet.cz/.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

6 + 12 =