Zařiďte si dílnu v bývalé garáži

Bez dílny se neobejde profesionál ani kutil. A kde ji umístit, když se nám nedostává adekvátních prostor? Skvělou dílnu můžete mít třeba z bývalé garáže. Co všechno by v ní nemělo chybět?

Pracovní dílenský stůl
Základem každé dílny je masivní pracovní stůl a adekvátní úložné prostory. Čím více šuplíčků ve stolu, tím větší šance, že do nich přehledně uskladníte drobné ruční nářadí. Vhodné je také pracovní stůl doplnit závěsnými skříňkami s integrovaným závěsným systémem. Buďme ale konkrétní.

Robustní kovové police

Na ukládání těžkých věcí jsou určené kovové police. Disponující různými nosnostmi a většinou i výškově nastavitelné. Své místo však v dílně mají i uzamykatelné skříně, do nichž si zase uložíte věci a nářadí, které chcete mít v bezpečí. Nebo ty, jež často nepoužíváte.

Dílenské skříňky a perforované stěny

Naopak často používané nářadí doporučujeme umístit na nějaké viditelné a snadno dostupné místo. Vhodná je třeba dílenská skříňka zavěšená na stěně nebo perforovaný plech se závěsným systémem. Pro většinu prací jsou také vhodné výškově nastavitelné dílenské stoly, jejichž výšku snadno přizpůsobíte činnosti, kterou právě vykonáváte.

Jaké nářadí?

Do každé dílny také patří nářadí. Ruční i elektrické. Sada plochých a křížových šroubováků, hasák, pily a pilky, hoblík, sada šroubů, hmoždinky, kladívko, vrtačka a gola sada Yato. Záměrně udáváme i značku, protože Yato nářadí obecně patří k tomu cenově dostupnému a přitom kvalitnímu. Tedy s vynikajícím poměrem ceny a kvality. V portfoliu značky najdete nejenom gola sady, ale také utahováky, zvedáky a stahováky, tedy primárně nářadí se zaměřením na autoservisy.

Aby vám práce šla od ruky

Nepodceňujte však ani takové drobnosti, jako je prodlužovací kabel, metr, nůžky, lepicí páska a tužka. Vše by v dílně mělo mít své místo a i o posledním šroubku byste měli mít dokonalý přehled. Především však v každé dílně musí vládnout pořádek. Její uživatel musí mít dokonalý přehled, kde se co nachází a kam pro co sáhnout. Jedině pak mu práce půjde od ruky.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × three =