Vyberte si moderní podlahu přesně do vašeho interiéru

Výběr té správné podlahy může být poměrně záludný. Na trhu totiž existuje hned několik různých variant, které se vzájemně liší materiálem i způsobem pokládky. Aktuálně jsou oblíbené například rigid podlahy. Aby toho nebylo málo, jsou pro každou z možností k dispozici odlišné barevné varianty a dekory. Pokud tápete při výběru nové podlahy a hledáte praktické rady, jistě vám pomůže následující článek.

Podlahy

Moderní podlahové krytiny

Mezi aktuálními trendy jasně vedou vinylové podlahy. A není se čemu divit, protože mají univerzální využití a většinou jsou vhodné i do více zatěžovaných prostor. Na druhou stranu se však stále většímu zájmu těší i dřevěné podlahy. Díky jejich přírodnímu materiálu jsou velmi příjemné na dotek.

Takové dřevěné plovoucí podlahy navíc nabídnou i dlouhou životnost. A pokud se přeci jenom stane, že se na nich objeví škrábanec či nedokonalost, dají se velmi jednoduše obnovit obroušením a následným opětovným nanesením laku, vosku či oleje. Pečlivě si tak vyberte, jaký dekor se vám bude do interiéru hodit, protože dřevěná podlaha s vámi vydrží klidně i desítky let. Její pokládka však vyžaduje co nejvíce rovný podlah.

Pozor na pokládku plovoucí podlahy

I přesto, že jsou v poslední době plovoucí podlahy skutečně velmi oblíbené, mnoho lidí podceňuje správné položení. Samotným základem je výběr kvalitního produktu s pevnými zámky, které v sobě budou perfektně držet i po zátěži. Následuje dodržení zásad pro pokládku plovoucích podlah, kdy vám mohou pomoci nejrůznější návody na internetu. Vždy si pečlivě ohlídejte rovnost výchozího podkladu, což je zvlášť důležité hlavně ve chvíli, kdy jde o laminátovou či dřevěnou podlahu. Nezapomeňte na správnou podložku a při pokládce dodržujte dilatační spáry, které později vyrovnají drobné posuny podlahy.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

two − 1 =