Zařiďte si byt v selském stylu

Dnešní doba je přemodernizovaná a z každé výlohy nebo reklamy na nás kouká avantgardní a moderní nábytek. Taky vám už z toho jde hlava kolem a máte dost všech těch vymožeností? Co takhle zařídit si byt nebo dům v selském stylu! Že nebydlíte na venkově? To vůbec nevadí. V selském stylu si můžete zařídit i byt uprostřed víru velkoměsta.

Selský vs. rustikální

Často dochází k tomu, že si lidé pletou selský nábytek s nábytkem rustikálním. Tyto dva nábytky jsou v lecčem velice podobné, jisté rozdíly však existují. Rustikální nábytek představuje nábytek z masivního dřeva, stejně tak jako nábytek selský. Rustikální nábytek je však mnohem opracovanější, oblejší a obsahují více ozdobných elementů. Selský nábytek se vyznačuje jednoduchými a tradičními tvary.

Milovníci kvality se do selského nábytku jistě zamilují na první pohled. Poctivý selský nábytek je totiž vyrobený z kvalitního, hrubě opracovaného masivu. Nábytek je tedy velice robustní, stabilní a vydrží po dlouhá léta. Selský nábytek navodí svým tradičním vzhledem útulnou atmosféru a pohodlí.

Dřevo působí na psychiku člověka mnohem příznivěji než třeba kov a sklo, proto se lidé obklopují dřevěným nábytkem od nepaměti a téměř všechny interiéry tvoří dřevěný nábytek v kombinaci s moderními materiály nebo nábytek čistě dřevěný.

Navíc v dnešní uspěchané a stresové době se lidé rádi navrací k přírodě a hledají útěchu v přírodních materiálech a právě pro ně je selský nábytek jako stvořený.

Nejvíce se bude selský nábytek hodit do roubenky nebo chaty, ovšem ani majitelé městských bytů a novostaveb nemusí věšet hlavu. Vyloučena totiž není ani kombinace moderního nábytku a nábytku selského. Velice dobře bude vypadat, pokud například v jídelně, vedle moderní jídelní sestavy postavíte tradiční dřevěnou lavici. Návštěvy z ní jistě nespustí oči!

Věděli jste, že v selském stylu může být i třeba dětský nábytek?

Vyberte si selský nábytek z našeho portálu tvoje-matrace.cz.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

10 + six =