Bydlení levně? Dražba nemovitostí vám ho dá

Sehnat dnes bydlení za slušnou cenu je téměř nemožný úkol. Obzvlášť pokud chcete žít v Praze či Brně, musíte počítat s milionovými investicemi, a to i když si vystačíte s bytem 2+1. Není divu, že spousta lidí přemýšlí, jestli neexistuje nějaká jiná cesta, jak si získat vlastní bydlení. Existuje, jen to chce trochu odvahy.

Tou zázračnou možností jsou dražby nemovitostí. V dražbě se dají sehnat nemovitosti (nejen domy a byty, ale i zahrady, rekreační objekty apod.) za výhodnější ceny. O bezpečnost se bát nemusíte, jde o zcela standardní způsob, jak získat nemovitost.

Foto: dražba nemovitosti

O jaké domy se jedná? O ty v exekuci

Loni byl v Česku každý 10. obyvatel nad 15 let věku v exekuci. Domů v exekuci je velké množství a právě ty se v rámci exekučního řízení ocitají v dražbě. Nemovitosti v dražbě jsou tedy úplně běžné domy normálních lidí, kteří se dostali do finančních potíží. Někdy bývají ve špatném stavu, jindy jde o honosné vily. Pěkné bydlení se mezi nimi rozhodně vybrat dá. A ani to není složité.

Vydražit dům jde i elektronicky

Dražby nemovitostí v exekuci probíhají fyzicky v dražebních místnostech exekutorských úřadů. Vy se jich ovšem nemusíte přímo účastnit, je tu totiž ještě varianta elektronické aukce. Při přímé účasti musíte nejdříve složit dražební jistotu (na účet exekutora před zahájením dražby, někdy to lze i v hotovosti), pak už jen přihazujete. U elektronické aukce je nutná důkladnější příprava. Potřebujete se registrovat, prokázat totožnost na CzechPOINTu a zaplatit jistotu. Poté už jen sledujete situaci a přihazujete na svém monitoru.

Přijďte se nejdříve podívat

Slyšíte o možnosti exekuční dražby nemovitostí poprvé a nejste si jistí, co od ní očekávat? Tak se nejdříve přijďte na nějakou dražbu nezávazně podívat. Dveře otevřené zájemcům má například Exekutorský úřad Ostrava. Dražba je veřejnou záležitostí, dorazte se přesvědčit, že ve vás nemusí vzbuzovat respekt ani strach.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × 5 =