Chcete ušetřit na energiích? Moderní technologie vám pomohou

Účty za energie jsou nutným zlem v rodinném rozpočtu. Nedají se úplně odmazat, ale s pomocí chytrých technologií a správných voleb je dokážeme alespoň o něco snížit. Podívejte se na článek, kde se dozvíte o moderních technologiích v osvětlení a způsobech, jak snížit tepelné ztráty a neutrácet tolik za topení.

Šetříme na osvětlení

Klasické žárovky spotřebují až příliš velké množství energie, protože se poměrně značná část přemění na teplo. Při porovnání s technologií diody emitující světlo dostaneme stejnou svítivost, ale mnohem nižší spotřebu elektrické energie. Zvolit si můžete i teplotu světla. Kromě klasických typů vhodných do běžných svítidel jsou praktickou novinkou LED žárovky řada G, které mají speciální netypickou hlavici a jsou chráněny krytem zabraňujícím rozbití.

Moderní technologie s univerzálním použitím

Velkou výhodou je, že existuje celá řada typů žárovek, které sednou snad do každého svítidla. Časté jsou například LED žárovky E27. Ty se hodí do klasických větších svítidel, jako jsou lustry, lampy a podobně. Záleží na tom, co uvádí výrobce dané svítící techniky. Před nákupem si tedy vždy ověřte, že budete potřebovat tuto variantu a ne například také hojně využívané LED žárovky E14, které jsou s menším závitem.

Snižte únik tepla a zmenší se vaše účty

Ceny za energie na topení jsou hlavně v zimě nepříjemně vysoké. Častým problémem bývá nesprávná izolace, což vede ke zbytečně velkým únikům tepla. Pokud plánujete rekonstrukci, zkuste se podívat na dřevohliníková okna. Ta vynikají svou světelnou prostupností a spojený rám pomáhá zvyšovat izolační schopnosti domu. Vhodná jsou zejména tam, kde potřebujete umístit větší okenní tabuli nestandardních rozměrů. Výsledek má navíc kromě praktických výhod i krásný designový efekt a stane se ozdobou celé budovy.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × three =