Doba grilování se blíží, pořiďte si kvalitní zahradní nábytek

Už je to tady. Ve vzduchu je cítit příval nové energie. Lidé ožívají a těší se na novou sezónu. Slunce svítí a nás to všechny táhne ven. Všichni toužíme po funkčním, stabilním a kvalitním nábytku. Jak ale zařídit venkovní prostor, abychom si poté mohli užívat nerušené chvilky s přáteli a rodinou? My na to máme odpověď, pomůžeme Vám k vytvoření Vaší ideální venkovní oázy klidu.

Zahradní sestava z masivu Strong

Zvolte správnou variantu zahradního nábytku

Židle či lavice by měly mít pevnou i praktickou konstrukci. Zvažte nákup lehce složitelných židlí, které Vám usnadní uskladnění přes zimu. Polohovací židle jsou zase příjemné na sezení, jelikož si každý jedinec zvolí svou pozici opěrky. Dřevěný zahradní nábytek je sice méně komfortní, ale zajistí potřebnou stabilitu, jelikož stojí pevně na zemi.

Jídelní stůl by měl mít tu správnou výšku, aby sezení u něj bylo pro všechny příjemné. Většina stolů má klasickou výšku okolo 70 cm, což je ideální k většině židlí. Také by měl být stabilní a lehký na přemisťování. Venkovní stůl z masivu je sice nestárnoucí klasika, která nás stále baví, ale již s ním tak lehce nehnete. Malé stolky Vám poslouží na odkládání nepotřebného nádobí, nebo jako doplněk k lehátkům.
Zahradě, terase i balkonu budou slušet jídelní sety, které jsou navíc ideální na grilování a stolování. Sestavy zahradního nábytku, které slouží spíše jako sedací sety, jsou elegantní a dopřejí Vám pohodu při každé rodinné sešlosti. Zahradní setavy jsou výhodnější než koupě jednotlivých produktů.

Materiál zahradního nábytku

Výběr materiálu záleží na vašich preferencích. Ratanový zahradní nábytek či nábytek z plastu vám usnadní starost o něj, a přesto bude stále designový i krásný. Dřevěný zahradní nábytek má, díky použití přírodních materiálů, pozitivní vliv na lidskou psychiku. Použití kovu na nábytek má za výsledek elegantní vzdušný design.

Relax, zábava – dovybavení zahrady či velké verandy

Chcete se pouze natáhnout a relaxovat? K tomu Vám skvěle poslouží zahradní lehátko. V kombinaci s malým zahradním stolkem a slunečníkem si budete připadat jako na dovolené! Vyberte si správný slunečník, který jistě v létě využijte jako ochranu před sluncem.
Houpačky nebo závěsná křesla Vám zklidní mysl. Vzpomeňte si na své dětství a nechte se unášet příjemným pocitem houpání. Ocení to jak starší členové domácnosti, tak i malé děti. Dopřejte si barvy! U zahradních houpaček si můžete vybrat barevný design potahové látky sedáků a opěráků.
Děti jsou naše radost, co jim takto vybrat zahradní nábytek, který je zabaví, a vy zatím můžete odpočívat? Různé varianty zahradních domečků i posezení jistě ocení.
Úložné boxy Vám poskytnou dostatek úložného místa, které využijte k úklidu podsedáků i drobného náčiní.

Ani malý prostor není překážkou

Pokud nemáte zahradu ani velkou verandu, nezoufejte! I v případě balkónů s menšími rozměry a skleněných lodžií je nákup zahradního nábytku možný.
Zvolte sestavy pro 2 osoby, které Vám i Vašemu partnerovy poskytnou maximální komfort. Ideální kombinací jsou dvě židle se stolem menších rozměrů, který připomíná konferenční stolek.
Pokud se Vám na Váš balkon nevejdou ani zahradní sety, variantou jsou lavice. Díky svým rozměrům se hodí opravdu všude. Jejich nepohodlí zpříjemníte využitím dek, podsedáků a polštářů.
Jestliže sníte o venkovním prostoru pouze pro sebe, řešením jsou závěsná křesla. S dobrou knihou a krásným počasím si svůj čas strávený venku opravdu užijete.
Plynové grily, které se vlezou i na balón, vyvrací tvrzení, že je grilování určené pouze pro zahrady.
Zvolte materiál dle toho, jak moc bude vystaven vlivu počasí. Ideálním řešením je nábytek z plastu nebo z oblíbeného umělého ratanu. Pokud máte skleněnou lodžii, nemusíte se bát žádného materiálu.

Aranžujte a dekorujte!

Nábytek už je jen potřeba doladit těmi správnými dekoracemi, jelikož je přirozené, že se lidé rádi obklopují hezkými věcmi. Zvolte jednotný design a v něm vybírejte všechny dekorace.
Dekorace jako jsou deky, podsedáky, polštáře a venkovní koberce Vám ještě více zpříjemní sezení v pohodlném zahradním nábytku.
Svíčky, svícny, lucerny a jiné verze venkovního osvětlení vytvoří tu správnou atmosféru pod širým nebem.
Květiny Vám připomenou propojení člověka a přírody, proto se nebojte je použít jako dekorace. Důležitý je dostatek denního světla.

Teď už stačí pouze zvolit ten správný gril a připravit pohoštění pro Vaše nejbližší. Užívejte si prosluněné dny a dlouhé večery. Je tu příjemná jarní a letní sezóna.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

10 − four =