Dotaci Nová zelená úsporám můžete čerpat na rekonstrukci domu svépomocí i na solární panely

Od poloviny října startuje dotační program Nová zelená úsporám, v rámci něhož mohou zájemci získat až 550 000 korun na úsporné opravy rodinných domů, jež si prováděli svépomocí. O příspěvek je možné zažádat od 15. října. V následujících řádcích vám prozradíme, na co všechno se dotace vztahují.

Nová zelená úsporám zahrnuje hned několik oblastí. Příspěvek je možné čerpat například na výměnu špatných kamen, a to i přestože není rodinný dům zateplený, anebo na venkovní stínící techniku.

Rekonstrukce rodinného domu a dotace

Pokud se pouštíte do renovace nemovitosti sami, nemusíte se obávat, že by se na vás program Nová zelená úsporám nevztahoval, přičemž přispívat vám bude na materiál, půjčovné na nářadí, odborný technický dozor a podobně.

V posledních několika letech je poměrně velký problém sehnat spolehlivou stavební společnost, a proto se Nová zelená úsporám snaží pomoci šikovným řemeslníkům, kteří si zvládnou některé práce na domě udělat svépomocí. Samozřejmě i přes uvedené změny musí stavby splňovat určité podmínky. V první řadě je vaší povinností zajistit technický dozor a nechat zpracovat projektovou dokumentaci pod kontrolou Státního fondu životního prostředí.

Díky dotacím vás vyjde zateplení a výměna oken a dveří na polovinu, což je vskutku lákavá nabídka.

Dotace na výměnu kamen

Zhruba 80 tisíc rodinných domů má ještě stará kamna. Nová zelená úsporám však klade důraz na ekologičnost a úspornost, a tím pádem poskytuje dotace ve výši až 80 000 korun i na výměnu kamen bez připojení na otopný systém.

Dále program přispěje na venkovní stínící techniku 500 až 1 000 korun na metr čtvereční stíněné plochy a až 150 000 korun na systém řízeného větrání. V neposlední řadě program Nová zelená úsporám podporuje fotovoltaický systém v kombinaci s tepelným čerpadlem, na něhož můžete dostat až 150 000 korun.

Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno  domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s energetickým poradcem.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven + 18 =