Dokonalé bydlení pro celou rodinu – je lepší dům postavit či rekonstruovat?

Představa ideálního bydlení je pro každou rodinu jiná. Nejvíce lidí se však přiklání k představě rodinného domu s velkou zahradou. Pro děti je totiž nejlepší, když si mohou hrát venku, avšak stále v bezpečí a blízkosti domu. Jestliže i vy zvažujete, že svůj byt vyměníte za rodinný dům, jaké možnosti vlastně máte? Je lepší dům koupit a rekonstruovat či si postavit rovnou podle vlastního přání?

Rekonstrukce se může prodražit

První věc, kterou možná budete řešit, je výsledná cena obou variant. Je pravdou, že dům určený k rekonstrukci můžete získat za poměrně nízkou cenu, ve výsledku se vám však tato možnost může spíše prodražit. Jak je to možné? Pokud je dům v opravdu špatném stavu, zděná stavba bude vyžadovat na opravy hodně času i financí. Je třeba zjistit, jaké konkrétní škody byly na domě napáchány, a kolik bude stát celková oprava. Kolikrát možná dojdete k zjištění, že se spíše vyplatí celý dům zbourat a na jeho místě postavit nový. I v tomto případě vás však čeká mnoho práce a zejména nepořádku. Bourat dům totiž není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát.

Stavba

Možná tedy dospějete k rozhodnutí, že mnohem snadnější bude nechat si postavit rodinný dům. Hlavní výhodou moderních dřevostaveb na klíč je totiž rychlost jejich realizace. Do domu se můžete stěhovat již pár měsíců od zahájení stavby. Velkým bonusem je také energetická úspora. Moderní nízkoenergetické domy jsou natolik šetrné, že výrazně uleví vašemu rodinnému rozpočtu. Určitě vás potěší, že vybírat si přitom můžete ze široké škály nejrůznějších typů projektů. Pokud tedy máte konkrétní představu o vašem vysněném bydlení, směle ji můžete konzultovat se stavební firmou, která vám jistě vyjde ve všem vstříc. Je libo patrový dům či bungalov? Za měsíc či dva se již můžete do něj stěhovat!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × 5 =