Dokumenty potřebné k prodeji nemovitosti

Plánujete prodej nemovitosti, ale přesto s prvním krokem stále otálíte, jelikož si nejste jistí, kolik času a úsilí vás to bude stát? Tak už čekat nemusíte, obraťte se na renomovanou realitní kancelář a veškeré složité papírování nechte na ní. Ovšem není od věci mít o veškerých dokumentech přehled. Jaké smlouvy budete potřebovat při prodeji své nemovitosti a jaký je postup realitní kanceláře?

Postup prodeje

Jste ve fázi, kdy už jste si vybrali realitní kancelář? Tak to už může prodej vaší nemovitosti začít. Dalším krokem, který vás nyní čeká, je podpis zprostředkovatelské smlouvy. Zavazujete se tak jediné kanceláři a podpisem také stvrzujete provizi za zprostředkování.

Následuje inzerce vaší nemovitosti. Realitní makléř s vámi vaši nemovitost profesionálně nafotí a pak ji bude inzerovat na největších internetových realitních portálech. Díky realitní kanceláři na inzerci hodně ušetříte a budete mít inzeráty vždy pod kontrolou. Makléř pak díky pečlivě propracované inzerci vyhledá vážné zájemce.

Smlouvy doprovázející prodej

Po procesu výběru vhodného kupce následuje podpis rezervační smlouvy. Rezervační smlouvou si kupující zajišťuje, že prodávající nebude po určitou dobu jednat o převodu nemovitosti s jiným zájemcem. Rezervační smlouva musí být uzavřena vždy písemně. Ověřené podpisy se nevyžadují.

Následně za vás advokát zpracuje kupní smlouvu a smlouvu o úschově finančních prostředků, načež dochází k podpisu kupní smlouvy, smlouvy o advokátní úschově, návrhu na vklad kupní smlouvy a podpisu zástavní smlouvy. Vypracuje se potvrzení o úschově peněz. Následuje doba, kdy kupující čeká na zápis do katastru nemovitostí.

A nakonec už zmíníme to nejlepší, a tedy vytoužený výsledek – prodej nemovitosti a předání nemovitosti doprovázený oznámením o přepisu a změně majitele.

Je toho více, než by se v první chvíli dalo očekávat. Ale pokud máte po ruce šikovného makléře, kterému můžete důvěřovat, vyhnete se nepříjemným situacím, ušetříte čas i peníze a nebude pro vás žádná smlouva složitá. Samozřejmě si také vše, co podepisujete, pečlivě pročtěte. To je základem úspěchu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × one =