I starší traktory svou práci zvládnou. Náhradní díly Zetor jsou dostupné i pro řadu UŘ I

Zetor je v České republice legendou. A pro drtivou většinu tuzemské populace je právě tato značka v podstatě synonymem pro zemědělský stroj, který bez problémů zvládne jízdu v náročném terénu a za nějž lze zapřáhnout valník, radlici i celou řadu dalších užitečných zařízení. Koneckonců i ve známé písničce se zpívá: „Jede traktor, je to Zetor, jede do hor orat brambor.“

Značka Zetor slaví úspěchy déle než sedm desetiletí

Historie Zetoru se začala psát v roce 1946, kdy po skončení druhé světové války započala jeho výrobu Zbrojovka Brno. A do práce na Zetoru unifikované řady, který má většina lidí narozených v minulém tisíciletí pevně uložený v paměti, se pustila roku 1957. Tyto Zetory byly natolik úspěšné, že bylo postupně vyvinuto i několik specializovaných typů; ještě na počátku devadesátých let dvacátého století vznikly dva viniční modely. A i když Zetory byly v průběhu času vylepšovány, stále si zachovávaly svou tvář.

Na polích se objevily nové Zetory i traktory zahraničních značek. Řada Zetorů UŘ I však stále dobře slouží

Pád totalitního režimu přinesl dlouhá léta nevídané možnosti, čeští výrobci se vydali cestou inovací a na trhu se objevila řada zahraničních produktů včetně traktorů. Starší Zetory se ale nedočkaly zavržení a dodnes jich je nemálo k vidění nejen na srazech příznivců veteránů zemědělské techniky, ale také při práci. Zetor UŘ I totiž zastane jak zemědělské, tak i lesnické práce a bez obtíží zvládne přepravit těžká břemena. Navíc se dostane i na místa, na něž nevedou zpevněné cesty a kde u nákladních automobilů hrozí riziko uvíznutí.

Náhradní díly pro Zetor unifikované řady I lze sehnat bez obtíží

Hlavním důvodem, proč je možné Zetory staršího data výroby dodnes používat, jsou dostupné náhradní díly Zetor. Ty lze pořídit nejen v kamenné prodejně, ale také objednat přes internet. Spolehlivým prodejcem je společnost Nekvinda – Zemědělská technika, která nabízí náhradní díly Zetor i ZTS, zahradní techniku, zemědělské stroje a širokou škálu příslušenství.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × one =