Jak si zařídit ložnici? Moderně!

bed-913051_1280Téměř třetinu svého života prospíme a trávíme tak v ložnici podstatnou část každého dne – tedy spíše noci. Je našim útočištěm, stvořena pro lásku i odpočinek. Rozhodně si tak my, i samotná ložnice, zasloužíme zařídit si ji tak, abychom se v ní cítili jako v bavlnce.

 

Moderní je praktičnost a nadčasovost

 

Postel, to je to jediné, co rozhodně v ložnici nesmí chybět. Dokonce může být lůžko i jediným kouskem nábytku, který bude vaší ložnici zdobit, a bude to rozhodně IN. Postel volte vždy dostatečně dlouhou, ale také širokou, pro pohodlné vyspání nocležníků. Trendy jsou postele zvýšené pro pohodlné vstávání, ale také nižší v japonském stylu. V českých ložnicích často nesmí chybět šatní skříň pro uložení svršků, v kurzu jsou však stále více oblíbené komody různých rozměrů i tvarů. Oblečení je v nich přehlednější a úhlednější.

Moderně vaši ložnici ozdobí také:

  • noční stolek – na výsluní se hřejí noční stolky zavěšené na zdi a odkládací plochy přímo spojené s lůžkem
  • toaletní skříňka zažívá svůj návrat a dopřeje vám tolik potřebný klid a soukromí při vašem zkrášlování
  • lavice či truhla do ložnice – skryje nejen lůžkoviny, ale umožní pohodlné oblékání i odkládání svršků či přehozu

 

Moderní ložnici vládne vzdušnost, jednoduchost a příroda

 

Ložnice v moderním duchu není rozhodně temným a ponurým místem. Prim hrají světlé barvy různých odstínů a přírodní materiály. Nábytek v ložnici vonící skutečným dřevem, přenese spáče do světa relaxace a klidu, který umí vykouzlit jen příroda. Do ložnice je tedy nejvhodnější rozhodně masiv v přírodním provedení, nebo ve světlém nátěru či prostém laku. Celkovou atmosféru podtrhnou jemné tóny výmalby – mohou být i v decentních pastelových tónech. Nezapomeňte na příjemné, a romantiku dodávající, osvětlení. Hitem letošního roku je led osvětlení umístěné kolem čela postele, nebo dokonce po celém jejím obvodu.

 

Moderní ložnice není pracovnou ani skladištěm

 

Je to vcelku běžné v každé domácnosti, že ložnice je místem, kde návštěvy běžně nechodí a vše je během dne pečlivě ukryto za zavřenými dveřmi. Často nás pak tento fakt láká k tomu, zavírat do ložnice nevybalené kufry z dovolené, postavit sušák s prádlem, nebo před nečekanou návštěvou rychle „uklidit“ vše, co nemá být spatřeno, právě do ložnice. A uznejte sami – nejen, že si to ložnice rozhodně nezaslouží, ale zcela jistě to není IN. Stejné je to pak s dalším nešvarem, jakým bývá pracovní prostor v ložnici. Atmosféra a kouzlo ložnice je pak ta tam, stejně jako klidný spánek nepracujícího partnera, o romantickém večerním programu pak ani nemluvě.

 

 

Celkovou atmosféru ložnice dokreslí také použité textilie, dekorační polštáře, přehozy i samotné lůžkoviny. Snadno je sladíte s interiérem, nebo obměníte dle aktuální nálady či ročního období.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × 4 =