Jak vybrat vhodnou matraci?

Moc se v noci nevyspíte? Probouzíte se jako rozlámaní? Možná je problém ve vaší matraci.

Kvalitní matrace by měla být pohodlná, prodyšná, s dobrou oporou páteře a vyrobená z kvalitních materiálů. Jedině taková vám při spánku zajistí efektivní relaxaci a regeneraci. Vezměte si, že v posteli strávíme třetinu svého života. Která nám navíc dává sílu a energii do nového dne.

Jaká je ideální matrace?

Ta, která vám po všech stránkách vyhovuje. Svou tvrdostí, materiálem i rozměry. Jednou z nejdůležitějších parametrů při výběru matrace je její tvrdost. Na trhu najdete matrace tvrdé, středně tvrdé a měkké. Obecně se dá říci, že čím více vážíte, tím byste měli spát na tvrdší matraci. Ale nebývá to pravidlem. Preference zaměřené na tvrdost matrace se mění i s věkem.

Zaměřeno na materiály

Na trhu se setkáte s matracemi z různých materiálů. Matracemi latexovými, pěnovými či z různých vláken. Velký výběr těchto matrací najdete například v portfoliu společnosti Bazyl.cz, která dokonce disponuje vlastní malovýrobou. Pří výrobě matrací používá pouze vysoce kvalitní certifikované materiály, které prošly náročnými testy na zdravotní nezávadnost, kterou dokazují certifikáty ÖKO-TEX® Standard 100. Komfortní matrace vyrábí ze studené pěny, PUR pěny, vysoce komfortní termoelastické paměťové pěny a LATEXU.

Ortopedické, pěnové i sendvičové

V portfoliu společnost Bazyl.cz se setkáte s pěnovými, sendvičovými stejně jako ortopedickými matracemi. Jakou zvolit? Pokud potřebujete zvýšenou oporu zad, vhodným řešením pro vás zřejmě bude matrace ortopedická. Maximální pohodlí nabízejí matrace pěnové a sendvičové. Ty v podstatě v sobě obsahují to nejlepší ze všech materiálů. Hitem současné doby ale jsou matrace s kokosovým vláknem (https://www.bazyl.cz/matrace-s-kokosovym-vlaknem/), tedy z jednoho z nejzdravějších materiálů vůbec.

Jakou matraci zvolit?

Nevíte si s výběrem matrace rady? Nevadí. Na Bazyl.cz jsou připraveni vám pomoci s výběrem vhodné matrace. Telefonicky vám doporučí vhodný materiál i zmíněnou tvrdost. A pokud vám vybraná matrace nebude vyhovovat, máte ji možnost do dvou týdnů bez udání důvodu vrátit. Spolu s matracemi je na Bazyl.cz k dispozici i celá škála příslušenství. Cenově výhodné jsou matrace v akci 1+1 či ty s padesátiprocentní slevou. Společnost své produkty dodává po celé České republice, a to v nejkratších dodacích lhůtách.