Jak vyzdobit dětský pokoj – samolepky na zeď jsou IN

Čím by měl být výjimečný dětský pokoj? Nejenom, že by v něm měly být všudypřítomné hračky, ale samozřejmě by měl být také veselý a hravý. Toho lze docílit třeba volbou správného koberce, zajímavými barvami na stěny, nebo prvkem interiéru, který je v posledních letech IN. Jedná se o kreativní dětské samolepky na zeď. Pokud po nich toužíte a plánujete několik takových pořídit, podívejte se s námi na všechny potřebné informace, které se jich týkají.

Výběr je skutečně rozsáhlý

Nejprve začneme samotným výběrem. Samolepky na zeď jsou sortimentem, který je hitem, což znamená i to, že lze najít bohaté množství různorodých motivů, stejně jako různorodých velikostí. Pokud se podíváme na ty, které budou lákat především vašeho syna, je nutné říci, že zde rozhodně nezklamou samolepky různorodých aut, ale i vlaků, strojů, letadel a mnohého dalšího. Pokud jde naopak o vaši dceru, rozhodně to budou princezny, zámky, víly a mnoho dalšího. Volit lze ale i řadu univerzálních motivů, kam dnes řadíme třeba budovy, rostliny, nebo i zvířata. Zkrátka a jednoduše je z čeho vybírat.

Zapomenout nesmíme ani na to, že široká škála samolepek je spojena i s různorodými velikostmi. Můžete zvolit drobné motivy, kterými jednotlivě pokryjete třeba celou stěnu. Stejně tak ale můžete zvolit i rozsáhlé varianty, které se stanou dominantou části dětského pokoje. Nechybí samozřejmě ani různé barevné variace. A tak lze volit z těch tmavších, které se dokonale hodí hlavně na bílé a světlé stěny, nebo naopak z těch světlejších odstínů, které jsou správným tipem, když je dětský pokoj laděný spíše do tmavého provedení.

Kvalita rozhodně nezklame

Důvodem, proč jsou samolepky na zeď tak oblíbené, je rozhodně také jejich kvalita. Zde musíme říci, že rozhodně vydrží dlouhé roky. A to pokud jsou aplikovány správně. Nezapomínejme však, že na kvalitu může mít vliv celá řada různorodých faktorů. A to hlavně materiál použitý na výrobu samolepek, tak i použitá lepící vrstva. Je proto jasné, že kdo má zájem o skutečně vynikající kvalitu samolepek na zeď, ten by měl vsadit na osvědčené výrobce a prodejce. Naopak tam, kde v podstatě nelze vypátrat jakýkoliv původ samolepky, je možné říci, že kvalita nemusí být tak dokonalá. To se může projevit nikoli později, ale už při samotném lepení. U těch kvalitních si však lze být jisti i třeba kvalitou barevného potisku, který nebude blednout.

Jak správně aplikovat samolepku?

Máte nakoupeno? Podívejte se správně na to, jak samolepku nalepit. Prvním krok je spojený s vyndáním samolepky z přepravního tubusu a její rozložení na zem. Takto ji nechte alespoň den, aby se sama postupně vyrovnala. Dále je třeba připravit zeď. Čím méně nerovností na ní bude, tím lépe. Stejně tak platí, že by zeď měla být dokonale čistá. Nejenom, že je problémem prach, ale může být problémem také mastnota. Obojí se snažte efektivně, ale jemně odstranit – aby nedošlo k poškození barevného nátěru. Zeď před aplikací by měla být dokonale suchá. V tu chvíli si můžete vzít do ruky samolepku, odlepit část krycí etikety a tuto oblast přiložíte na stěnu. Pevně přimáčknete například suchým hadříkem a pokračujete dále. V tuto chvíli můžete zkontrolovat, zda bude samolepka v rovině a umístěna tam, kde má být. Postupně odlepujete krycí etiketu a samolepku lepíte na zeď. Jakmile je na svém místě, jemně vyhladíte případné vzduchové bubliny a tím je celé lepení úspěšně za vámi.

Na závěr dodejme, že menší samolepky rozhodně zvládnete nalepit sami – ty nejmenší mohou nalepit třeba i vaše děti. U těch větších si raději vezměte někoho na pomoc. Navíc dodržujte hlavní pravidlo – jakmile je samolepka nalepená, již ji nepřelepujte. Už nebude držet a celou ji znehodnotíte. Aktuální sortiment zajímavých samolepek na zeď a tipy na jejich vyzužití naleznete zde.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 − seven =