Jaké výhody a nevýhody mají ploché střechy?

V současné době mají architekti neomezené možnosti, protože moderní technologie umožňují zrealizovat designově velice zajímavé stavby. Jednou z nenahraditelných součástí nemovitosti je bezpochyby střecha, která může být dvojího charakteru, a to šikmá anebo plochá. Tvar střechy ovlivňuje náklady na stavbu domu, ba dokonce i energetickou náročnost stavení.

U minimalistických projektů dominují především ploché střechy, které však v minulosti neměly příliš dobrou pověst. Před deseti či dvaceti lety ještě nebyla technologie příliš dokonalá, a proto se nezřídka stávalo, že se na střeše držely kaluže vody. Problémy byly také s hydroizolací, což se ovšem postupem času výrazně zlepšilo.

Plochou střechu musí navrhnout odborník

Při realizaci ploché střechy je nezbytné dodržet přesně všechny kroky v technologickém postupu. Ještě než se rozhodnete pro plochou variantu, měli byste vědět, že případné opravy jsou náročnější, někdy i nákladnější. Ale na druhou stranu, působí elegantně a atraktivně.

Velice důležitá je izolace střech, o které by měli rozhodnout odborníci. V neposlední řadě navrhnou ideální spád střechy, který se pohybuje mezi třemi až deseti procenty. Z těchto dvou důvodů se nedoporučuje budovat plochou střechu svépomocí, protože je náročnější než střecha šikmá, i když na první pohled se zdá, že by to mělo být naopak. Správně zaizolovaná střecha vám ušetří na energiích nemalé peníze.

Na koho se obrátit?

Jestliže jste se do ploché střechy zamilovali, zřejmě budete hledat specialistu. Jedním z nich je společnost EKISYS, která sídlí v Jindřichově Hradci. V jejím portfoliu služeb najdete i zajištění vodotěsných izolací, zateplování fasád, stavební činnosti a realizace plochých střech. Používá vysoce kvalitní materiály, jež slibují dlouhou životnost.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty − 12 =