Jaký druh sedací soupravy vybrat dle potahového materiálu?

V okamžiku, kdy se chystáte na nákup nové sedací soupravy do vaší domácnosti, je třeba si ujasnit především to, jaké mají být její rozměry. Dalším důležitým parametrem je pak potahový materiál, do velké míry totiž ovlivní komfort a také životnost sedačky.

Fotografie: sedaci soupravy

Rozměry sedací soupravy

Ať už je sedací souprava klasicky součástí obývacího pokoje, případně se pro ni najde místo v prostoru kuchyně, ložnice či ostatních místností, je nutné zvážit, jak má být velká, případně jaký bude její tvar.

V malých místnostech panelových bytů není moc vhodné umístit příliš robustní sedací soupravu. Snadno se pak stane, že se vám do pokoje nevejde ostatní plánovaný nábytek, potažmo se hodně omezí volný průchozí prostor. Ideální jsou v tomto případě jednoduché podélné sedačky ke stěně, případně rohové varianty. Do větších místností se pak už nemusíte bát dát třeba sedací soupravy ve tvaru písmene U, jež dokážou pojmout klidně až 10 osob naráz. Záleží také na tom, jak početná je vaše rodina, respektive zda často přijímáte návštěvy. Sedačka tehdy poslouží pro jejich usazení. Dobrou volbou je dále rozkládací sedací souprava, která v případě potřeby nahradí klasické lůžko.

Potahy sedacích souprav

U každé sedačky hraje podstatnou roli potahový materiál. Jedná se o nejvíce zatěžovanou část nábytku. V současné době jsou zpravidla potahy sedací soupravy vyráběné z odolných umělých materiálů, jako jsou mikrovlákno či eko kůže. Méně používaná je bavlna, jež není příliš vhodná, protože se snadno a rychle ničí, při hojném užívání nedrží barevnou stálost.

Chcete-li spíše luxusnější provedení, je možné zvolit potah sedačky z pravé kůže. Cena sedací soupravy je ale v tomto případě výrazně vyšší. Odměnou je však nejen pěkný a moderní vzhled, ale i trvanlivost a dlouhá životnost materiálu. Pozor si dejte na náhražky v podobě koženky, má podstatně horší vlastnosti.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

17 − eleven =