LED světla: Úspora peněz je jen jednou z mnoha předností

V posledních letech roste obliba LED žárovek a dalších druhů osvětlení. Mnozí lidé však stále dávají přednost klasickým vláknovým žárovkám, protože jsou levnější. Jenže nižší pořizovací cena se v tomto případě nakonec vymstí, protože zdaleka nemají tak dobré vlastnosti jako právě osvětlení LED.

Dlouhá životnost zvýhodňuje LEDky před starými druhy žárovek a světel

Je pravdou, že osvětlení LED vás nyní stále vyjde dráž nežli „obyčejné“ žárovky a zářivky. Je ale nutné si uvědomit jejich životnost. LED světla vydrží mnohonásobně déle, tudíž je nemusíte tak často měnit a nahrazovat za nová. Logicky se tím pořizovací cena minimálně srovnává, ba dokonce v dlouhodobějším horizontu vychází osvětlení LED finančně výhodněji. To dále umocňuje nižší spotřeba elektřiny při jejich provozu. Pakliže si pořídíte běžnou vláknovou žárovku, musíte zvolit alespoň produkt s příkonem 60 wattů, abyste získali dostatečné osvětlení místnosti. LED světla fungují stejně tehdy, mají-li příkon pouze 20 – 30 wattů. Vyšší účinnost a menší spotřeba elektrické energie se projeví v nižších provozních nákladech vaší domácnosti, používáním osvětlení LED tak šetříte peníze.

LED žárovky, ale také například LED reflektory a další produkty jsou výhodné i z hlediska zdraví. Jejich světlo je přirozenější lidskému zraku, čili si tolik neničíte oči během umělého osvětlení, když sedíte doma večer a v noci třeba nad četbou knihy.

Kde se LED osvětlení dá využít?

LED světla se dají použít v interiérech, ale rovněž v exteriérech vašeho domova. Hodí se do lampiček a lustrů, jako osvětlení ke kuchyňským linkám, zmíněné LED reflektory pak lze použít třeba pro osvícení zahrady. V neposlední řadě bych zmínil stále populárnější LED pásky, jež poslouží jako doplněk pro docílení atmosféry v pokoji. Možností je tedy celá řada, osvětlení LED dokáže plně a výhodně nahradit starší druhy světel.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 + seven =