Máte problémy se spánkem? Zbavte se jich!

Současná doba plná spěchu a stresu si vybírá svou daň. Řada lidí totiž trpí potížemi se spánkem a usínáním. Přitom význam kvalitního spánku nelze podceňovat, je totiž nezbytný pro obnovování našich fyzických i psychických sil, při jeho nedostatku dochází ke zhoršení funkcí v našem organismu. Nezahrávejte si proto se svým zdravím a dodržujte pravidla spánkové hygieny.

Podklad je důležitý

Hlídejte si pravidelný režim usínání a vstávání, vytvořte si příjemné prostředí – zatemněte okna, vyvětrejte, přes den si dopřejte pohyb na čerstvém vzduchu a především nešetřete na kvalitní matraci. Nevhodný podklad má totiž na svědomí, že se i po osmi hodinách spánku probudíte celí rozlámaní, bolaví a bez energie. Kvalitní však rozhodně není synonymem pro nejdražší, i mezi levnými matracemi je rozhodně z čeho vybírat. Záleží jen na vás, jaké dáte přednost, vyrobené jsou z různých materiálů, v mnoha provedeních, velikostech i tvrdostech. Abyste jejích užitných vlastností mohli využít naplno, pořiďte k ní vhodný postelový rošt. Bez něj ani ta sebelepší matrace nebude správně plnit svou funkci. Právě on totiž pomáhá rovnoměrně rozložit zatížení, zajišťuje správnou polohu těla během spánku a umožňuje důkladnou ventilaci a odvod vlhkosti.

Nejen postel dělá divy

Investovat se rozhodně vyplatí také do vaší postele, jinak na to dříve nebo později doplatíte bolestmi páteře, pohybového ústrojí či dalšími zdravotními problémy. Nešetřete na sobě a pořiďte si postel z masivu. Masivní dřevo je léty prověřený materiál, pevný a odolný. Přestože je počáteční investice v porovnání s levným dýhovaným nábytkem vyšší, životnost je nesrovnatelná – finančně se vám tak vyplatí více. Nehledě na to, že dřevo jakožto přírodní materiál nikdy nevyjde z módy, takže manželská postel v tomto nezaměnitelném designu vypadá vkusně v každé ložnici. Pak už jen stačí dopřát si čisté lůžkoviny a kvalitní přikrývky – pořiďte si rovnou dvě, jednu lehkou na léto a druhou tlustší na zimu, a můžete se spokojeně odebrat do říše snů!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

15 − eleven =