Pronájem Nemovitostí Praha aneb pohodlné bydlení v hlavním městě
Městem s největším rozdílem mezi poptávkou a nabídkou je v sektoru pronájmu nemovitostí Praha. Jedná se o velmi diskutované téma a často se o něm tvoří nepravdy týkající se cen či nabídky, přičemž skutečnost je taková, že situace opravdu není přívětivá, a to jak pro zájemce o bydlení, tak i firmy a podnikatele.
Miliónové město
Není s podivem, že v oblastech mimo střední Čechy panují názory, že Praha je již plná a zabydlet se člověk může pouze mimo město, jelikož představit si 1,250 miliónů lidí není snadné, navíc pak například pro člověka z vesnice.
Počet obyvatel se každoročně zvyšuje, a to nejen díky urbanizaci, ale i z důvodu příchodu cizinců. V současné chvíli však především z důvodu úřednického zdržování neprobíhá dostatečná výstavba dalších budov a dochází tak k situaci, kdy poptávka výrazně převažuje nabídku. Situace v oblasti pronájmů nicméně není tak špatná jako v oblasti prodeje. Více o vývoji počtu volných bytů se můžete dočíst zde.
V Praze není jen draze
Často se můžete setkat s názorem, že v Praze se všude, a to i v okrajových částech, setkáte s nepřiměřeně vysokými nájmy v porovnání se zbytkem republiky. A je to pravda. Ceny se postupně s inflací, daňovými změnami a snižováním počtu volných bytů dokonce zvyšují a za posledních několik let se počet bytů k pronájmu výrazně snížil. Současná průměrná cena za metr čtverečný je 364 Kč, což je o 29 Kč více, než před rokem. Za pronájem bytu o velikosti 60 m2 zaplatíte přibližně 21 500 Kč, což je o více než 2500 Kč více než o loňských Vánocích.
Pronájem nemovitostí Praha – Hledejte na internetu
V dnešní době je internetové nakupování a inzerce absolutní standardem v téměř všech odvětvích a co se týče realit, není tomu jinak.
Nabídky
Na internetu se nacházejí tisíce nabídek a v dnešní době není problém si vybrat ty, které splňují vaše požadavky z pohodlí domova. Každý inzerát obsahuje mnoho potřebných informací a je doplněn o spousty fotografií, načež si o budově či bytě budete moci udělat jasnou představu. Při následné prohlídce proto budete vědět co čekat a na co se dále zeptat.
Na co si dát pozor
To, že si nemovitost nastudujete ještě před návštěvou, však neznamená, že byste měli jejímu průzkumu věnovat menší pozornost. Právě naopak, protože internet snese vše, takže ta koupelna, která se vám líbila, nemusí být ve skutečnosti taková, jak jste se dočetli. Dejte si pozor na nesprávné rozměry, praskliny a vady, plísně a tak dále. Další tipy se můžete dočíst zde.
Současný trend sdílení
Stejně jako v celém světě, tak i v našem hlavním městě se výrazně rozmohl trend sdílení prostor.
Nejen pro bydlení
Ve většině případů se jedná o spolubydlení, kdy si několik osob rozdělí náklady za pronájem a ostatní poplatky a společně žijí v jednom bytě, případně domě. Není tomu tak ale vždy a některé firmy mají zájem i o sdílení skladů či kanceláří, jelikož například v dané lokalitě neseženou nemovitost vhodné velikosti, a jsou tak nuceny pronajímat si zbytečně drahé a velké budovy. Jste-li tedy podnikatel, jedná se o velmi zajímavý způsob jak ušetřit.
Pozor na nebezpečí
Jak je asi každému jasné, souznění s ostatními nájemníky nemusí být vždy harmonické, a proto je spolubydlení vždy především zpočátku risk. Ne vždy se podaří člověka odhadnout a může vám následně působit problémy nepřiměřeným hlukem či nepořádností. Nebezpečí však hrozí i v případě sdílení například kanceláří, kdy stejně jako v předchozím případě může dojít k personálním neshodám, a to jak mezi vámi a druhý nájemníkem, tak i mezi případnými zaměstnanci.
To však není jediná hrozba, jelikož druhá strana může mít i finanční problémy a ze dne na den může být veškeré placení na vás.
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!