Pusťte se do rekonstrukce bytu a zbavte se nevzhledného umakartového jádra

Už dávno jsou pryč doby, kdy se bytová jádra vyráběla z nevzhledného a nepraktického umakartu, nicméně ještě v některých činžovních domech na takové byty narazíte. Prodávají se za hubičku, ale spousta potenciálních kupců se obává přestavby, přitom naprosto zbytečně. Pokud tedy máte možnost zakoupit nějaký byt, ve kterém bytové jádro tvoří ještě umakart, rozhodně se není čeho bát, ba naopak nakonec proměníte interiér k obrazu svému.

Umakartové koupelny nevyhovují současným nárokům na bydlení, a to nejen z estetického, ale také z funkčního hlediska. Při renovaci dochází také ke změnám dispozic. Podívejte se s námi, na co všechno byste se měli během stavebních úprav připravit. Zrekonstruování bytu byste měli svěřit do rukou odborníků, v případě, že nemáte ve stavebnictví žádné zkušenosti.

Rekonstrukce bytového jádra kvůli bezpečnosti

Před zahájením úprav byste měli popřemýšlet nad tím, jak by měla vypadat nová koupelna s toaletou, jakou částku jste ochotni investovat a kdo se o stavební práce postará. Jak už jsme naznačili, je lepší obrátit se na specialisty, protože neodborná práce by se mohla značně prodražit. I menší chyba vás ve výsledku může vyjít na tisíce korun.

Panelákové koupelny mají většinou nedostatečné rozměry, a proto se při rekonstrukci můžete rozhodnout pro změnu proporcí. Společnosti, které nabízí bytové jádro na klíč, vám dokonce dokážou navrhnout optimální řešení, jestliže nemáte žádnou představu.

Dojde i na bourání

Při změně dispozic se bez bouracích prací neobejdete, a proto musíte počítat s prašností a hlučností. Veškeré dokumenty potřebné na stavební úřad většinou zajišťuje firma, kterou si vyberete. Ideální náhradou za umakart je ytong, který se vyznačuje nízkou hmotností. Obrovskou výhodou uvedeného materiálu je, že se do bytu nenatahuje žádná malta, protože stačí pouze lepidlo. Dále se ytong pyšní perfektními akustickými vlastnostmi a minimální náchylností na plísně.

Vytvořte si byt svých snů.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

4 × two =