Spíte na vhodné matraci? Měli byste!

Na svou matraci byste měli mít velmi vysoké nároky. Právě na ní je přímo závislá kvalita vašeho spánku, od níž se odvíjí váš celkový zdravotní stav.

 

Vhodná matrace nemá přímý vliv jen na naši náladu (většina z nás, když se nevyspí, má celý den náladu pod psa), ale i na stav našeho pohybového aparátu. Většina bolestí páteře a kloubů má své kořeny, jak jinak, v nevyhovující matraci. Už chápete, proč investici do matrace není na místě podceňovat?

Vybíráme matraci

Matraci vybíráme na základě čtyř parametrů: ceny, materiálu, rozměrů a tvrdosti. Ta je při výběru matrace nejdůležitější. Při volbě tvrdosti matrace vycházejte ze své hmotnosti. Obecně platí, že děti a lidé s nízkou hmotností by měli spát na matraci měkké. Čím těžší uživatel je, tím tvrdší matraci by měl zvolit. Tabulky tvrdosti matrací většina výrobců udává na svých webových stránkách.

Matrace podle materiálů

Materiálů, z nichž se matrace dnes vyrábějí, je celá řada. Matraci můžete mít ze studené či líné pěny, latexu, flexifoamu i kokosového vlákna. Je libo matraci ortopedickou, zdravotní či antialergickou? Můžete ji mít. Stejně jako matraci sendvičovou, pružinovou nebo taštičkovou. S masážními anatomickými zónami i bez. Současní výrobci se předhánějí s nabídkami matrací, kterým po dolehnutí jednoduše neodoláte. Pak je jen velmi tvrdým oříškem vybrat tu pravou. Proto je vhodné každou matraci si před koupí osobně vyzkoušet. Nebo se alespoň poradit s odborným personálem.

Zaměřeno na ceny

Na trhu se setkáte s matracemi v různých cenových relacích. Můžete si pořídit matraci za 3 tisíce i za 30 tisíc. Již jsme zmínili, že na matraci byste neměli šetřit. To však neznamená, že ty nejkvalitnější matrace jsou pouze ty nejdražší. Tak tomu není. Vysoká cena ne vždy značí přidruženou kvalitu. Například na e-shopu matrace-matex.cz najdete matrace velmi kvalitní a k tomu i cenově dostupné. Moderní sendvičová matrace s rozdílnou tuhostí stran, masážními anatomickými zónami a střední tuhostí vás tu vyjde na méně než tři tisíce korun!

Matrace všech rozměrů

V nabídce navíc najdete matrace všech rozměrů. Matrace typických i atypických rozměrů. Matrace 80 a 90 × 200 cm, ale i ne vždy dostupné rozměry 85 × 195 cm, a dokonce imatrace 120 × 200 cm – od Matrace Matex . Pokud dáváte přednost prostornějšímu lůžku či dvoulůžku s jednou matrací, vybírejte v kategorii matrace 160 × 200 cm – od Matrace Matex, 140 × 200 nebo opravdu prostorné matrace 180 × 200 cm. Volba je jasná, nemyslíte?

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

nineteen − thirteen =