Jak zabezpečit bazén?

Bazén neznamená pouze radost. Bezpečnost se ve spojení s bazénem nikdy nesmí brát na lehkou váhu. Bazén představuje jedno z největších číhajících nebezpečí pro malé děti, ale i pro domácí mazlíčky. Dále existují zdravotní rizika v případě, že voda v bazénu ‘zezelená’. Každý uvědomělý majitel bazénu tak v první řadě musí zvolit správné zakrytí a zabezpečení bazénu.

 

Výhody plachet oproti jiným zakrytím

Bazén může být zakryt buď pevným plastovým krytem anebo plachtou. Plastové zakrytí má výhodu v tom, že je pevné, ale je také mnohem finančně náročnější a mnohým klientům přijde i nevzhledné.

Krycí plachta na bazén může nabídnout mnoho výhod. Mnohem méně naruší rodinný rozpočet. Je možné ji provést v různých barvách a klient si může zvolit svůj design a tak se může jednat i o dekorační prvek celého domu. Při používání bazénu, je navíc možné ji složit do vaku a nezabírá žádné místo.

Požadavky, které musí plachty splňovat

I když se krycí plachta na bazén může zdát spíše provizorní oproti pevnému plastovému zakrytí, není tomu tak a i plachty musí dostát  základním bezpečnostním požadavkům, aby opravdu mohly splnit svůj účel. Důležitá je jejich nosnost, díky které plní svou bezpečnostní funkcí. Neměla by být nikdy menší než 50 kilogramů na metr čtvereční.

Dále by každá krycí plachta na bazén měla být vyrobena vysokofrekvenčním svařováním, které zabezpečí , že bude opravdu pevná a nepropustná. Zároveň by neměla chybět UV vrstva, která chrání bazén před zezelenáním.

Tři varianty krycích plachet

Jelikož každý zákazník je jedinečný a má jiné potřeby, každá plachta může být vyrobena ve třech variantách. Možnost Basic je nejlevnější varianta, která ale stále splňuje všechny potřebné standardy. Jedná se o nelakovanou plachtu pro bazény standardních tvarů a rozměrů.

Krycí plachta na bazén Ekonomik již má lakovaný povrch pro snazší údržbu a varianta Top pak nabízí i integrované vodní síto a je možné ji poptat i pro atypické bazény. Jedná se designové plachty, kde si zákazník může vybrat i barvu a zajistit tak, aby plachta ladila se svým okolím.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × 2 =