Stavíme půdu: Jaké vybrat schody a střešní okna

37Stavíte dům s půdou, či rekonstruujete své starší obydlí? Pokud jste se rozhodli místo obytného podkroví mít v domě „klasické“ půdní prostory, máme pro vás tipy na půdní schody a na střešní okna VELUX – ta můžete samozřejmě použít i ve zmíněném obytném podkroví. Čtěte dále a inspirujte se.

VELUX: Synonymum pro střešní okna

Pokud pořizujete nová střešní okna, můžete vybírat z poměrně široké palety značek a modelů. My však doporučujeme značku VELUX, která se během let stala takřka synonymem všech střešních oken.

Díky své kvalitě a pověsti se okna VELUX stala po celém světě vůbec neprodávanější značkou. Přesto firma neusíná na vavřínech a neustále inovuje. Okna dnes mají trojité prosklení, přičemž vrchní sklo je tvrzené, aby odolalo krupobití a dalším přírodním živlům. Zajímavými prvky jsou i samočistící skla, ochrana proti zamlžení, různé možnosti otevírání a další moderní vymoženosti včetně ochraně proti přehřívání okna a vnitřních prostor, což je vhodné zejména v obytném podkroví.

Kromě oken jsou v nabídce i střešní výlezy, které jsou poměrně typickou součástí všech půd. Tradice firmy trvá od roku 1945, okna zakoupíte v obchodě milpe.cz.

Fakro: Půdní schody, o kterých nevíte

Moderní Fakro půdní schody mají velmi praktickou konstrukci. Pryč jsou doby, kdy vstup na půdu vyžadoval schovaný žebřík někde poblíž, dnes se vstup na půdu může umístit kamkoliv na chodbu, pro jeho otevření nepotřebujete nic víc než speciální tyč na odemčení, kterou schováte v malé skříňce. V samotném poklopu jsou pak ukryty skládací schody, které následné rozevřete a vlete na půdu.

Samotné půdní schody koupíte jako hotové řešení včetně poklopu, k dispozici je mnoho řešení, několik druhů kovových či dřevěných materiálů, vzhled lze přizpůsobit omítce uvnitř místnosti, takže jsou schody nenápadné.

Schody mohou být „zlamovací“ konstrukce, kdy schody složíte v půlce na dva kusy, druhou možností jsou „stahovací“ schody, kdy se schody vytahují jako harmonika.

V případě půdních schodů je zárukou kvality značka Fakro, kterou taktéž naleznete v nabídce internetového obchodu milpe.cz.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × four =