Vyzkoušejte PVC podlahy

Když slyšíte PVC podlaha, každý si určitě vybaví lino, které pokrývalo veškeré podlahy ve starých panelových domech a mnohdy i jinde. Po výměně režimu to byla jedna z věcí, která chtě nechtě musela pryč. V současné době se však vinylové podlahy začínají do domácnosti vracet a v oblíbenosti porážejí dokonce takové stálice, jako jsou plovoucí, ale i dřevěné podlahy.

PVC podlahy

Dnešní vinylové podlahy si své příznivce získaly především kombinací velmi dobrých vlastností a rovněž širokou škálou dekorů i barev. Mimo to jsou PVC podlahy oblíbené také proto, že si i během let zachovávají svůj stálý vzhled a trvanlivost. Při správném ošetřování se totiž nezmění klidně i 20 až 30 let ani v náročných podmínkách, jako je například kuchyně nebo dětský pokojíček. Povrch vinylových podlah je překryt PU folií, která nepropustí ani kávu, proto se na PVC podlahách nedělají žádné trvalé skvrny. Velmi jednoduchá je rovněž jejich pokládka. Důležitý je především zcela rovný a hladký povrch. Hravě si s ní tedy poradí i méně zručný řemeslník.

Marmoleum

Novinkou na trhu s podlahami je takzvané marmoleum. Jde o zcela přírodní podlahovou krytinu, vyrobenou výhradně z obnovitelných materiálů, tím pádem splňuje všechny aspekty ekologické podlahové krytiny a tedy i zdravého bydlení. Základními výrobními prvky jsou totiž pryskyřice, lněný olej, dřevitá moučka a přírodní barviva. Navíc je také bezpečné, což ocení především rodiny s dětmi. Samo se nevznítí a netaví se ani při spadnutí nedopalku. Pro jeho ekologický rozměr začíná být mezi lidmi stále více oblíbené a poptávce se začínají přizpůsobovat také prodejci. Pokud chcete tedy sami vyzkoušet výhody marmolea, velkou nabídku dekorů naleznete například na internetových stránkách obchodu Riva.cz. Kromě něj je v sortimentu firmy i celá řada dalších podlahových krytin.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

3 + six =