Magnetická kapsa: Efektivní využití magnetické síly

Mnozí z nás si určitě vzpomenou na základní školu a některé poznatky z fyziky. Ať už pro vás byl tento předmět oblíbený, nebo nikoliv, s největší pravděpodobností vám utkvěla v paměti magnetická síla. Učivo o severním a jižním pólu, kdy se mohou konce magnetu přitahovat nebo odpuzovat, je velmi důležité, jelikož magnety využíváme i v běžném životě. Typickým příkladem budiž magnetické kapsy, na které se zaměříme v následujících řádcích.

Efektivní ochrana dokumentů

Magnetické kapsy jsou v podstatě speciální magnetické fólie. Vyrobeny jsou z kvalitního polyetylenu a silně magnetizujícího prášku. Využít je lze především za účelem ochrany dokumentů, jež by měly být na očích. Bez problémů magnetickou kapsu připnete na jakýkoli kovový povrch. Nejčastěji je tak lze spatřit kupříkladu na nástěnkách, skříních anebo lednicích či kovových regálech. Papír, jenž se vloží dovnitř kapsy, je chráněn před vlhkostí a všudypřítomným prachem. Toho je zejména v dílenském provozu více než dost. Sundání magnetické kapsy je velmi jednoduché na rozdíl od případů, kdy jsou papíry na povrchu přilepeny.

Několik druhů magnetických kapes

Vybírat si lze hned několik druhů kapes. Standardně se prodává magnetická kapsa složená z podložky a fólie. Oblíbenější jsou ale variace vybavené rámečkem. Právě on je vyroben v různých barvách. Vytvořit tak lze přehledné prezentace. Jestliže nechcete neustále papír vytahovat, pořiďte si provedení s výřezem. V tomto místě sice papír není chráněn, nicméně lze na něj okamžitě psát. Zapomenout nelze ani na kapsy určené i pro nemagnetické povrchy. Ty jsou opatřeny na zadní straně samolepkou. Magnetické kapsy lze sehnat u společnosti Unimagnet v mnoha velikostech. Standardně se prodávají ve formátech A3, A4, A5 či A6. Umístíte do nich jak velké papíry, tak i vizitky.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × 5 =