Zahradní traktory vám usnadní spoustu práce

Pokud máte poměrně velkou zahradu a přemýšlíte nad tím, jak si usnadnit práci, není nic jednoduššího než investovat do menšího traktůrku. Jedná se však o nemalou investici, a proto je nezbytné zvážit, co všechno od takového stroje očekáváte. V následujících řádcích vám prozradíme, na co byste se měli zaměřit.

Fotografie: zahradní traktor

Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství modelů. V první řadě bychom vás měli upozornit, že cena by neměla být rozhodujícím faktorem. Samozřejmě byste si měli vymezit, do jaké částky se chcete vlézt, ale dále se zaměřte také na funkce.

Co by měl zahradní traktor umět?

Sběr trávy je jedna z hlavních funkcí, kterou oceníte. Sice se dají zakoupit i zahradní traktory s bočním výhozem, nicméně záleží na tom, jak plánujete s trávou nakládat. Jestliže plánujete trávu mulčovat, je dobré se poohlédnout po traktoru, jenž umí sbírat a nabízí možnost používat mulčovací záslepku. Mulčování je ideální způsob, jak obohatit trávník o potřebné živiny.

Dále by vás měl zajímat počet nožů. Zahradní traktory s jedním nožem jsou vhodné pro ridery. Šířka záběru se pohybuje okolo 70 centimetrů. U některých modelů dosahuje šířka i jednoho metru, nicméně takové traktory jsou často kazové.

Zajímavostí je antiskalpovací systém, jejž oceníte v případě nerovného terénu. Ještě za zmínku stojí síla motoru. Péči o zahradu na rovině bez nerovností zvládnou traktory s patnácti koňmi.

Kde zahradní traktor koupit?

Jestliže hledáte obchod, odkud byste si mohli zahradní traktor objednat, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu Krapacek.cz. V nabídce jsou různí pomocníci na zahradu, jejichž cena startuje na 69 990 korunách. Sehnat se však dají i dražší varianty, a to i za 189 900 korun. Záleží především na vašich požadavcích a také nárocích.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

2 × three =