Pytlované uhlí není jen to na gril

V pytlích si kupujeme dřevěné uhlí na gril, nebo grilovací brikety. A stejnou výhodu čistého zabalení lze využít i pro běžné uhlí na topení. Nevyjde to dráž? Ano. Tak proč do toho jít? Protože jde o topení čisté, praktické a bez námahy. Pytlované uhlí má prostě řadu výhod.

Topení uhlím se může zcela diametrálně lišit

Soused č. 1: Dvakrát až třikrát v roce si objednává v uhelném skladu uhlí. Když mu jej vysypou násypným okénkem do uhelného sklepa v suterénu baráku, nedá se do něj několik dnů kvůli prachu vkročit, a i sousedka posléze od prachu luxuje minimálně první patro domu. Soused pak celou sezónu nadává, že mu to nehoří, uhlí se mu dusí a nemá správnou velikost (je příliš malé). Situace se změnila, když si ke kotli pořídil automatický podavač. Od té doby nadává, že je uhlí naopak moc velké a jeho šnekový podavač s ním neumí pracovat. Z komínu souseda se pokaždé při zatápění dobrou hodinu valí zcela černý dým, který zvládne zamořit celou vesnici.

Pak je tady soused č. 2: Topí též uhlím. Nechce se mu chystat dřevo na zimu, nemá na to čas. Barák si zrekonstruoval, z bývalého špinavého úhelného sklepa má dílnu, z bývalé díly místnost pro hosty, ve starém chlívku pracovnu pro home office. Prostě žádný černý sklep. Na topení nakupuje zásadně pytlované uhlí. Tím bez problémů zatopí i manželka, nebo tchýně v důchodovém věku. S 25 kg pytlem je práce čistá a rychlá. V podstatě zcela bezprašná. Uhlí si nechává dovézt na paletách a skladuje jej ve staré stodole pod střechou. Na rozdíl od souseda č. 1 se z jeho komínu vůbec nečoudí. Pytlované uhlí je tříděné, s nízkým obsahem síry, a je důkazem, že i uhlím lze topit tak, abychom neznečišťovali životní prostředí.

Který styl topení uhlím vám je sympatičtější?

Pytlované uhlí OPTIMTOP

Kvalitní pytlované uhlí nabízí firma OPTIMTOP. Vybrat si lze pytlované hnědé uhlí i pytlované černé uhlí, nebo kovářské uhlí pro speciální účely. Firma nemá vlastní sklady, ty ale ani nepotřebuje. Topení si objednáte kdykoliv přes internet a už od množství jedné palety máte dovoz po celé České republice zcela zdarma.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

nineteen − 3 =