Fotografie: Třmenový mikrometr – stříbrný lak

Živí vás obrábění? Nezapomeňte na normovaná měřidla

Tvorba přesných obrobků je nevyčerpatelným oborem, v němž se každý řemeslník zdokonaluje po celý život. Postupem času se setkáváte se stále přísnějšími požadavky a novými technologickými postupy. Jak se s těmito překážkami vypořádat?

Setiny milimetrů

Ať už se chystáte plnit zakázky pro letecký, zdravotnický, stavební či jakýkoliv další průmysl, setkáte se s nutností perfektně vytvářet rozměry s tolerancí setin milimetru. Ačkoliv je taková práce velmi složitá a náchylná k nejrůznějším okolním vlivům, finanční kompenzace rozhodně stojí za to. Ti zkušenější z vás vědí, že jakákoliv nepatrná změna teplot, špatný údaj v korekcích nebo neviditelné obroušení nože znamená katastrofu.

Přesně z toho důvodu je alfou i omegou neustálá kontrola každého jednotlivého obrobku. Nikdy totiž nevíte, co se uvnitř stroje odehrává. K tomu vám poslouží kvalitní měřidla. Nezapomeňte na třmenový mikrometr, hloubkoměry, úchylkoměry a dutinoměry. Potřebujete-li identifikovat pouze desetiny milimetru, postačí vám posuvná měřítka.

Objednejte vše online

Šikovně zvolená kombinace výše zmíněných pomůcek vám zajistí nepřerušovanou práci a stoprocentní jistotu před odevzdáním výsledku zákazníkům. Pokud máte zaměstnance, dopřejte všem z nich vlastní vybavení. Jedině tak se vyhnete zbytečnému zdržování, které vás stojí peníze a spoustu hodin času.

Široký výběr zboží za bezkonkurenční ceny vám poskytne známý e-shop pod odkazem https://www.meridla.cz/. V jeho nabídce naleznete veškeré položky, na jejichž základě se snadno poperete s extrémně přesnými rozměry. Zajímavým benefitem je možnost množstevních slev a také realizace speciálních pomůcek na přání, kdybyste chtěli přijmout neobvyklé zakázky. Rychlá doprava je samozřejmostí, bez níž se dnes již podnikatelé neobejdou.