5 tipů, jak jednoduše prodat byt

Prodej bytu s sebou může nést mnohá úskalí. Pokud chcete svůj byt prodat bez starostí, rychle a jednoduše, tak se inspirujte tipy, které vám výrazně ušetří nejen peníze, ale také čas. Prodej bytu tak pro vás nemusí být stresující záležitostí.

1) Jak stanovit cenu za byt

Určitě máte představu, jakou částku byste si za svůj byt představovali. Do této částky často zahrnujete to, co jste do bytu sami investovali i to, v jakém se nachází stavu, jaká je lokalita bytu a jak je byt vybaven a situován. Přesto je někdy obtížné tuto částku stanovit tak, aby odpovídala reálné ceně, za kterou je byt prodejný. V takovém případě je ideální nechat si byt nacenit odborníky. Můžete se obrátit například na realitní kancelář, která se prodejem bytů zabývá denně a vyzná se na trhu s nemovitostmi. Společně s realitním makléřem pak najdete zlatou střední cestu, aby se byt prodal a vy jste vydělali částku, která bude odpovídat vašim představám.

2) Ukázat byt v nejlepším světle

Aby se byt prodal, tak je důležité ukázat a představit jej v tom nejlepším světle. Myslete na to, že váš byt nemusí vypadat jako z katalogu, ale je dobré, když i na fotkách působí útulně. Ideálně je vyfotit byt v denním světle, které dokáže opticky zvětšit prostor. Nebojte se v bytě při focení nechat svítit také stolní lampy, které dodají prostoru příjemný nádech žlutého až oranžového odstínu. Pokoje vyfoťte tak, aby vypadaly zajímavě a bylo zobrazeno co nejvíce z pokoje, nefoťte jen jeden kout. Kromě snímků interiéru vyfoťte také exteriér, ideální je snímek budovy, ale také výhled do okolí.

3) Zdůraznit přednosti

Při prodeji bytu je důležité soustředit se na jeho přednosti, a ty také vyzdvihnout. V některých případech si byt zaslouží před prodejem menší rekonstrukci nebo úpravu. Malý byt můžete zvětšit tím, že chytře rozmístíte nábytek a vytvoříte spíše otevřený prostor s minimalistickými doplňky. Tmavý byt můžete rozjasnit barevnými závěsy nebo jednou stěnou v pastelových odstínech. Opět se můžete obrátit na odborníky a využít služeb realitní kanceláře, která vyzdvihne přednosti vašeho bytu nejlépe.

4) Nechat práci na odbornících

Dalších důvodů, proč se obrátit na realitní kancelář je mnoho. Mezi nimi například úspora vašeho času při vyřizovaní všech potřebných dokumentů. Rozhodně nestačí, když si stáhnete formulář kupní smlouvy z internetu a vyplníte ji. Prodej bytu je záležitost, ke které je potřeba přistupovat zodpovědně a nejedná se o malé částky. Realitní kancelář má s prodejem bytu již zkušenosti, a tak vám může nabídnout kvalitní služby, které celý proces prodeje urychlí.

5) Prohlídka napoví nejvíc

Nejvíce však napoví prohlídka nemovitosti. Je dobré, když necháte prohlídku bytu na realitním makléři. Kupující se mohou ptát na dotazy, které dokáže realitní makléř s přehledem zodpovědět. Navíc dokáže připomenout klady a zdůraznit je tak, aby byl váš byt k prodeji zajímavý a žádaný. Velkou výhodu realitní kanceláře je také možnost najít rychlé a efektivní řešení, jak může kupující byt financovat a celý prodej se tak velmi uspíší.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twelve − 6 =