Magnetické kvádry z neodymu. K čemu se vám hodí?

Neodymové magnety ve tvaru kvádru využijete v podnikání, dílně, výrobně i domácnosti. Mají velkou magnetickou sílu, přitom váží jen pár gramů. Zjistěte, na co se vám kvádrové magnety hodí.

Fotografie: Magnetické kvádry z neodymu

Neodymové magnety jsou sloučeninou neodymu, železa a boru (NdFeB) a jedná se o nejsilnější běžně dostupné permanentní magnety. Unesou i 1000násobek své hmotnosti. Mají mnoho tvarů a variant. Na co se vám magnetické kvádry mohou hodit?

1) Držák šroubů na aku šroubováku

Kam si schovat šrouby, vruty, které jdete s aku-šroubovákem v ruce zrovna přišroubovat? Z kapsy se šroubky špatně loví. Přilepte na aku šroubovák pár magnetických kvádrů a šrouby na ně přicvaknete. Budete je mít hned po ruce.

2) Pořádek v nabíjecích kabelech na hraně

Motá se vám na stole několik nabíjecích kabelů a šňůr? Pořád je zamotávat a rozmotávat zdržuje. Přilepte na hranu stolu několik magnetů – neodymových kvádrů a koncovky kabelů a šňůr k nim přicvakněte. Na magnetech dobře drží například USB konektory.

3) Skrytý držák na klíče ve vypínači

Kam doma dáváte klíče od bytu, auta, od kanceláře? Pokud do plastového vypínače na světlo vlepíte silný kvádrový neodymový magnet, svazek klíčů pak dolů k vypínači snadno přicvaknete a budete je mít při odchodu z bytu či kanceláře hned po ruce.

Fotografie: Magnetické kvádry z neodymu

4) Dózy a krabičky držící za víčka

Pokud máte v kuchyni už polici plnou, nalepte na její spodní stranu silné kvádrové magnety. Plechové dózy a krabičky na koření nebo čaj na nich budou dobře držet. Jakoby levitovaly ve vzduchu!

5) Cvak. A závěsy už nevlají

Vadí vám, když v obýváku otevřete okno a závěsy hned chtějí odletět z okna pryč? Vyrobte si magnetickou sponku. Použijte kus stuhy nebo ustřihněte pruh látky. Na její konce přilepte neodymové kvádrové magnety. Stuhu potom obtočte okolo závěsu a uvnitř skryté magnety budou u sebe hezky držet.

Další typy i tipy pro využití najdete na webu Unimagnet.cz

Ať vám magnety dobře slouží!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six + 1 =