Při rekonstrukci domu se vyplatí investovat do energeticky úsporných zařízení

Chystáte se v brzké době na rekonstrukci rodinného domu? Pak myslete na to, že je vhodné pořídit si zařízení, díky nimž v budoucnu ušetříte výrazné množství finančních prostředků, neboť snížíte spotřebu energií.

Tepelné čerpadlo umí zužitkovat energie z přírodních zdrojů

Úspory energií se dá dosáhnout řadou způsobů. U moderních novostaveb a starších domů, které procházejí náročnější rekonstrukcí, doporučuji instalovat třeba tepelné čerpadlo. Dokáže využívat energii ze vzduchu, vody či země z okolního pozemku, s jejíž pomocí se pak dá celý objekt vytápět. Jde o účinný způsob, jak snížit náklady na chod domu až o desítky procent.

Na E.ON Rádci najdete potřebné údaje

Kromě tepelného čerpadla ale existuje spousta dalších zařízení, bez nichž se v budoucnu moderní domy neobejdou. Detailní informace o nich přináší web E.ON Rádce. Jde o ucelenou encyklopedii v kombinaci s vyhledávačem, v níž najdete přehledné údaje o významu energeticky úsporných prvků, které jsou vhodné právě pro rodinné domy.

Rady jsou bezplatné

E.ON Rádce funguje zcela zdarma, stačí tedy mít pouze připojení k internetu. V okamžiku, kdy vám zde nějaká informace bude chybět, je možné kontaktovat osobní poradce. Pomohou vám třeba s analýzou energetické náročnosti budovy. Na mnohá zařízení se navíc dají získat poměrně vysoké dotace, odborníci webu vám poradí, jak na podání žádostí.

Na portálu je možné se dozvědět rady ohledně zateplování, což je nedílná součást rekonstrukce starších rodinných a bytových domů. Dále se zde dozvíte, jaké plusy přináší solární ohřev vody a instalace fotovoltaických panelů, případně také montáž kondenzačního plynového kotle, jenž dokáže pracovat s účinností až 105 %, a to díky využívání spalin, které u běžných plynových kotlů odcházejí komínem bez dalšího užitku.

Investice do energeticky úsporných zařízení má svůj smysl. Bát se nemusíte ani prvotních nákladů, během několika málo let se vám zcela jistě navrátí.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × 1 =