Domov vám zkrášlí správně vybrané textilní doplňky

Co dělá domov domovem? Jeho nenapodobitelná originální atmosféra. A tu nejlépe vytvoříte pomocí různých doplňků. Květiny, vázy, svíčky, ale především textilní doplňky, jako jsou závěsy, potahy, deky nebo polštářky. Ty vytváří dojem útulného domova.

Každý se rád zachumlá do měkoučké deky, při sledování televize si rád dá pod hlavu polštářek. Bytový textil je nezbytnou součástí domova. A jaké konkrétní textilní doplňky by u vás doma neměly chybět?

Nemáte-li koberec, chce to aspoň koberečky

Začneme pěkně od podlahy. Zatímco dříve se běžně pokládaly koberce po celé místnosti, dnes jsou v módě spíš linolea a jiné podlahové krytiny, které se snadněji udržují a i po pěti letech kolikrát vypadají jako nové. Ani v tomto případě byste však neměli zapomínat na koberce. Kusové levné koberce jsou hezkým doplňkem, ale především zahřejí. Dejte si je před postel, ať vás nestudí nohy, nebo před sedací soupravu.

Potahy chrání před dětmi

Máte-li doma malé děti, jsou nezbytností také potahy. Ochrání sedací soupravu a křesla před nejhorším – rozlitým džusem, čokoládou, útoky s pastelkami v ruce. Zároveň mohou úplně proměnit celkový vzhled místnosti. Změníte-li barvu potahů, vdechnete prostoru nový život. Ostatně textilní doplňky jsou obecně skvělým způsobem, jak změnit domácnost k nepoznání za pár korun. Obzvlášť pokud patříte mezi šikovné švadlenky, které jsou schopné si samy ušít povlaky na polštáře nebo nové závěsy. Vždy si ovšem spočítejte, jestli se vám vyplatí se s prací mořit doma. Například levné povlečení je lepší koupit než šít vlastnoručně.

Polštáře a deky

V žádném obývacím pokoji by na sedací soupravě neměly chybět polštářky. Barvou je slaďte třeba s květináči nebo závěsy v dané místnosti. Chcete-li vytvořit opravdu útulné místečko, pořiďte také nějakou deku. Uvidíte, že se o ni večer u televize málem poperete.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 − 15 =