Dřevěné podlahy potřebují náležitou péči, aby si udržely svou atraktivitu

V současné době si dřevěné podlahy drží dominantní postavení na trhu s podlahovými krytinami, přičemž důvodů je hned několik. Vypadají atraktivně, vtisknou místnosti punc ojedinělosti a dokonale zapadnou do jakéhokoliv stylu interiéru, ať už preferujete nadčasovost či rustikálnost. Ovšem dřevěná podlaha, aby plnila svou funkci desítky let, potřebuje náležitou péči.

Při výběru podlahové krytiny byste se měli ohlížet nejen na vzhled, ale velice důležité jsou i vlastnosti jako mechanická odolnost, otěruvzdornost anebo protiskluznost. Všemi uvedenými faktory se pyšní dřevěné podlahy.

Dřevěné podlahy sluší každé místnosti

Obrovskou výhodou dřevěné krytiny je široké uplatnění. V podstatě kromě koupelny a technické místnosti se koupelna hodí kamkoliv, tedy od obývacího pokoje přes dětský pokoj až po jídelnu. Odborníci ze společnosti Bukáček – Podlahy České Budějovice však nedoporučují dřevěný materiál používat v prostorech se zvýšenou vlhkostí, neboť dřevo a vlhkost nejsou kamarádi.

Dřevěná podlahová krytina postupem času mění svůj vzhled, ale nemusíte ihned parkety vytrhat, protože stačí provést renovaci. Stačí tedy podlahy přebrousit a nalakovat, aby opět dostaly šmrnc.

Svěřte renovaci do rukou profesionálů

Dřevu je nezbytné poskytnout ochranu v podobě laku, vosku, lazury či olejových nátěrů, protože pokud by nebyly uvedené úkony provedeny, začala by se do dřeva zašlapávat špína, jíž byste se potom nezbavili. Specialisté na podlahy používají trvanlivé OSMO nátěry na dřevo, které jsou vhodné i do interiéru.

Jestliže tedy chcete OSMO nátěry, vybrat si můžete buď z transparentní, anebo barevné varianty. Záleží pouze na vás, v jakém odstínu chcete mít dřevěnou podlahu. Prodloužíte tím životnost dřeva a dodáte mu lesk i maximální ochranu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × five =