Dřez Blanco – praktický doplněk pro mou kuchyni

Dřez Blanco se svým vytříbeným designem a kvalitním zpracováním stojí mezi nejoblíbenějšími kuchyňskými pomůckami na trhu. Srdcem každého domu je kuchyně a srdcem každé kuchyně dobrý dřez. Ten totiž neslouží jen k mytí nádobí, ale může být i pracovní plochou. Vše záleží na výběru. Jak si správně vybrat? Dřezů Blanco je více typů a proto bych vám je jeden po druhém ráda představila podle materiálů, ze kterých jsou vyrobeny. Pokud byste se chtěli o materiálech dřezů dozvědět více, neváhejte kliknout ZDE.

Nerezový dřez Blanco

Mezi dnes nejvyužívanější a nejoblíbenější typ patří právě tento. Je to pro jeho praktičnost a nízkou cenu. Díky materiálu, ze kterého je vyráběn, nepodléhá korozi a je vysoce odolný proti poškrábání. Kromě toho si můžete vybrat mezi 4 typy povrchů – přírodní lesk, který je v Česku velmi žádaný, kartáčovaný nerez, taktéž velmi oblíbený pro svoji praktičnost – nejsou na něm po umývání vidět kapky zaschlé vody, nerez hedvábný lesk profilovaný nerezový povrch.

Granitový dřez Blanco

Tento druh je vyráběn z materiálu s názvem Silgranit, který firma Blanco sama vytvořila. Jedná se o hmotu z 80% tvořenou rozdrceným křemenem a žulou. Jeho velkými výhodami jsou mechanická a tepelná odolnost (do 280 °C), antibakteriální složení a neuvěřitelná pevnost. Mimoto vás potěší svou naprostou stálobarevností, pro kterou je typický. Díky těmto vlastnostem vydrží ve vaší domácnosti opravdu dlouho.

Keramický dřez Blanco

Klasikou v moderním provedení je právě keramický dřez. Může vás zaujmout jeho vysoká odolnost, ale i vzhled, který vytváří pocit útulnosti domova. Navíc je rezistentní vůči pachu, nečistotám a opět i vysokým teplotám.

Dřez Blanco – Historie prémiových dřezů

Protože i k výrobě kuchyňského náčiní automaticky připadá určitá historie vzniku, rozhodla jsem se vám sdělit její nejdůležitější chvíle.

Založení firmy

Možná se to nezdá, ale historie těchto špičkových dřezů sahá do daleké minulosti. Přesněji na začátek minulého století, kdy v roce 1925 založil mladý Němec Heinrich Blancve dvou dřevěných budovách společnost Blanc & Co. Ta se postupně vyvíjela a dosahovala čím dál lepších výsledků.

Počátky nerezových dřezů Blanco a další trendy

Jak firma rostla, rozhodl se pan Blanc pro výrobu z nerezu, což bylo tehdy velice nákladné. Naštěstí se to ale v dlouhodobém měřítku vyplatilo a dnes patří mezi jeden z nejpoužívanějších materiálů v kuchyních. Nerezové dřezy Blanco se postupem času dostávaly výš a výš na žebříčku popularity a společnost se začala zaměřovat i na další produkty. V 60. letech se objevily také první dvojdřezy v Evropě. Mezi oblíbence se dostaly i dřezy ze Silacronu, které se prodávaly v tehdy velmi zajímavém designu. V roce 1999 potom firma založila linku na lisování dřezů, která se stala celosvětově nejmodernější. Ve stejném roce se ukázal i první dřez s posouvacím prkénkem z bezpečnostního skla. Dále přichází řada s názvem AXEN, které se také staly jedněmi z globálně nejpopulárnějších. Po granitových se až jako poslední začaly vyrábět keramické dřezy. V současné době vyrábí Blanco přibližně 1,2 milionu dřezů za rok.

Péče o dřezy Blanco

Díky své kvalitě a odolnosti se jedná o velice jednoduchou péči. Dovolte mi ji specifikovat pro každý z uvedených typů dřezů zvlášť.

Údržba nerezových dřezů

Lze použít obyčejné saponáty lehko dostupné v supermarketech. Protože tyto dřezy disponují svou schopností seberegenerace, nic složitějšího není zapotřebí. Pouze pokud vám vadí zaschlé kapky vody, můžete dřez vytřít do sucha a je opět jako nový.

Jak na keramické a granitové dřezy?

Můžu vás potěšit. Znovu vám bude stačit hadřík, či houbička a saponát. Četla jsem podrobnější článek o čištění tohoto typu dřezu. Jestli vás to také zajímá, neváhejte se podívat TADY. Jak jsem už řekla, nejedná se o nic komplikovaného. Takové jsou jednoduše dřezy Blanco. Kvalitní, elegantní a snadné na údržbu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twelve − 4 =