Jak na komody – typy, úložné prostory, materiály

Komody jsou nepostradatelnou součástí každého interiéru. Jsou nejen krásně vypadajícím kouskem v dané místnosti, ale především poskytnou úložný prostor, kterého není nikdy dostatek.

Tento typ nábytku zdůrazňuje styl celého vnitřního zařízení. Komody jsou obvykle tvořeny zásuvkami, přihrádkami, košíky, boxy apod., kde je možné uskladnit potřebné i nepotřebné věci.

Výhodou oproti klasickým skříním je zejména jejich prostorová nevýraznost. Nezaberou tolik místa, ale přesto se do nich vejde mnoho předmětů. Komody by měly vždy ladit s ostatními, dominantnějšími, kusy nábytku. Zamyslete se hlavně nad zvoleným materiálem, barvou, tvarem a celkovým designem.

 

A jaké vůbec existují typy komod?

V nabídce se objevují komody z kvalitního dřeva – masivu, z lamina, moderní či retro styly, různých tvarů a barev.  Vše je podmíněno vkusem budoucího majitele. Velmi oblíbené jsou i komody ve stylu domácího baru.

Komody zásuvkové nebo kombinované vybíráme podle toho, v jakém prostoru a místnosti budou stát. Zásuvkové komody se nejvíce hodí do ložnice nebo pokoje pro hosty, kde poslouží jako prádelník. Výhodou těchto komod je dokonale přehledné uspořádání věcí.

Komody kombinované umísťujeme v obývacím pokoji, pokojíku pro děti nebo v předsíních. Výhodou tohoto typu komod je jejich variabilita.

 

Úložné prostory

Komody jsou schopné plnohodnotně nahradit klasické skříně v dětských či studentských pokojíc. Zrcadlové komody mohou zase zastoupit toaletní stolek. Množství nabízených úložných prostor se hodí i do pracoven.

Věci mohou být uloženy jak uvnitř komody, tak na horní desce, zde je místo např. na květiny, různé dekorace či odkládání osobních věcí nebo knih.

 

Materiály

Drahé komody jsou vždy z přírodního dřeva – z mahagonu, teaku. Komody z masivu mohou být různě barevné a povrchově upravené – lesklé, matné, rýhované, … Levnější variantou jsou vždy komody z lamina či plastu.

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

12 − 3 =