Jak probíhá dražba nemovitosti?

Nemovitosti jsou v poslední době velmi drahé, až to skoro začíná vypadat, že se zase vrátíme k několikageneračnímu soužití, jaké bylo běžné v minulém století. Mladí lidé musí hledat všemožné způsoby, jak si pořídit vlastní bydlení. Jedním z nich je například nákup nemovitosti v exekuci.

dražba nemovitosti

 

Kdo zná dražby domů v exekuci leda tak z amerických filmů, ten by se měl trochu začít zajímat, jak vlastně vše funguje v praxi. V dražbě se dá totiž bydlení pořídit výrazně pod cenou. Samozřejmě musíte mít štěstí, ale ostatně o tom být ve správnou chvíli na správném místě je celý život.

Dražby jsou veřejné a transparentní

Dražby a exekuce nemovitostí vyhlašuje dražební úřad. Na jeho úřední vývěsce tedy najdete přehled vyhlášených dražeb spolu s časem a místem konání dražby. Některé dražby se konají také online, tudíž nemusíte nikam chodit, stačí být připravený u počítače.

Všechny dražby nemovitostí v exekuci jsou veřejné. Jejich průběh je stanoven zákonem. Každé dražbě předchází vydání dražební vyhlášky, vše je zcela transparentní. Nemusíte mít strach, že byste vydraženou nemovitost nezískali.

Dražby se můžete zúčastnit i vy

Stačí si na webu dražebního úřadu přečíst dražební vyhlášku a dostavit se na místo v datum konání dražby. S sebou si vezměte jistinu. Probíhá-li dražba nemovitostí v exekuci online, je třeba složit jistinu předem (bankovní převod nějakou chvíli trvá) a mít ověřenou totožnost přes CzechPOINT.

Dražit může kdokoliv starší 18 let, případně zástupce s úředně ověřenou plnou mocí. Dražit nemovitost nemůže samotný dlužník ani jeho manželka/manžel, dále soudci, soudní exekutoři a zaměstnanci.

Jak probíhá dražba nemovitosti sama o sobě, si asi dokážete představit. Doporučujeme si předem stanovit hranici, nad niž nebudete přihazovat. Jestliže nemovitost nevydražíte, samozřejmě vám bude vrácena dražební jistota.

A pokud si nejste jistí, zda si na nákup nemovitosti v dražbě troufnout, či ne, přijďte se prostě nezávazně podívat do sídla Exekutorského úřadu Ostrava. Ještě jednou připomínáme, že dražby jsou veřejná záležitost.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × 1 =